2020-02-04 13:59:11

Звіт Членів делегації ФПУ Осового Г.В., Андрєєва В.М. про відрядження до Брюсселю 22-24 січня 2020 року на виконання рішень Президії ФПУ та Спільного представницького органу об’єднань профспілок.

 

Делегація українських профспілок – у складі Осового Г.В. голови ФПУ, голови СПО профспілок; Волинця М.Я. голови Конфедерації вільних профспілок України, заступника голови СПО профспілок; Андрєєва В.М. голови Профспілки будівельників України, керівника Робочої групи української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС здійснили поїздку до Брюсселю, де провели низку робочих зустрічей з представниками Міжнародної конфедерації профспілок, європейської конфедерації профспілок  і Всеукраїнської регіональної ради, керівництвом бюро АКТРАВ Міжнародної організації праці, а також в директоратах ЄС і Європарламенті.

Мета поїздки:

2020-02-04 13:11:58

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні за 2019 рік

Упродовж 2019 року в результаті заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (далі КТС) (К) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 777.1 млн.грн. або 68% від загальної суми боргу (1441,6 млн.грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

2020-02-04 10:37:32

Віталій Федорів: Медицина має стати якіснішою і доступнішою для кожного жителя Прикарпаття

У понеділок, 3 лютого, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва відбулося засідання Госпітальної ради області – консультативно-дорадчого органу при обласній державній адміністрації. У заході взяли участь перший заступник голови ОДА Марія Савка, керівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я та обласного комітету вільної профспілки медичних працівників України.

2020-02-03 13:39:32

5 лютого профспілки вийдуть на акцію протесту

5 лютого о 14.30 профспілки пікетуватимуть Комітет Верховної Ради  України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 6-8. Люди вийдуть з протестом під час засідання Комітету, де планується розгляд законопроекту про працю, антипрофспілкового законопроекту та інших законодавчих змін на знищення соціально-економічного захисту працівників.

Приєднуйтесь!       Збір – з 14.00 біля виходу з метро «Хрещатик» на вул. Інститутській.

 

Прес-центр ФПУ

2020-02-03 11:31:04

ВИКОНАВЦІ відомі, хто ЗАМОВНИК?

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий написав на своїй сторінці у Facebook: Між попередньою (Круглий стіл: «Реформування трудового законодавства в Україні: нові виклики і можливості»)

і нижче наведеною публікаціями є прямий причинно наслідковий зв’язок - наступ на права мільйонів найманих працівників , ініційований Урядом ( законопроект 2708 «Про працю» і спротив профспілок такому нахабному дійству . Як наслідок , тепер уже з Банкової вдарили по профспілкам, позбавляючи іх повноважень на представницво і захист трудівників і знищуючи іх фінансові і матеріальні умови для такої діяльності ( депутатський законопроект 2681 про внесення деяких змін до законодавства ) . Зазначимо , що розроблялися ці законопроекти утаємничено , зазделегідь не оприлюднювалися, ухвалювалися з порушенням законодавства. Більш того , ігноруючи міжнародні договори за якими держава Україна взяла на себе певні зобов’язання визнавати як акти вищої юридичної сили.

2020-02-03 08:59:11

ПРОФСПІЛКА КУЛЬТУРИ СТАЛА НА ЗАХИСТ МЕДІЙНИКІВ

Актуальні питання діяльності галузі  культури розглянуто 30 січня 2020 року Президією ЦК Профспілки працівників культури України.

Серед них – хід реформи держуправління закладами культури та роль регіональних осередків Профспілки в умовах децентралізації влади. Остання тема розглядалась на прикладі Рівненській області.

2020-01-31 10:27:58

РЕЗОЛЮЦІЯ мітингу професійних спілок Івано-Франківської області на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці 30 січня 2020 року м. Івано-Франківськ

 

Ми, учасники мітингу профспілок Івано-Франківщини від імені трудових колективів підприємств, установ і організацій обурені економічними і соціальними “реформами” нового Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення.

2020-01-31 10:12:12

«НАМ НЕ ВСЕ ОДНО…». У нас гаряче серце, але холодний розум!

30 січня. Івано-Франківськ. Біля адмінбудинку  облдержадміністрації – велелюддя. На мирний мітинг протесту проти прийняття проєкту Закону «Про працю» прийшли біля 3 тисяч профспілчан зі всіх галузей економіки області й чимало мешканців міста.

Виступили промовці, керівництво Ради профспілок області, представники організацій профспілок від освіти, залізничників, сільського господарства, нафтогазпрому, як і громадські активісти, міський голова та депутат обласної ради.

2020-01-30 11:03:01

ПРОФСПІЛКИ ЗАПРОШУЮТЬ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ДО ДИСКУСІЇ

На лист Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України з інформацією про заплановане проведення комітетських слухань: «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу» ФПУ поінформувало голову парламентського Комітету Галину Третьякову про те, що зазначене питання постійно знаходиться в центрі уваги Федерації профспілок України та її членських організацій.

2020-01-29 13:20:44

29 січня Україна вшановує пам'ять ГЕРОЇВ КРУТ

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім двинула і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».