2020-07-16 14:43:22

З 1 ВЕРЕСНЯ МЕДИКАМ ПІДВИЩАТЬ ЗАРПЛАТУ

Рішення про виділення коштів на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 року ухвалено Урядом на засіданні, яке відбулось 15 липня.

Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу.

2020-07-15 10:33:44

УРЯД НАЛАШТОВАНИЙ НА КОНСТРУКТИВНУ СПІВПРАЦЮ

Голова Федерації професійних спілок України отримав Листа за підписом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Шановний Григорію Васильовичу!

Висловлюємо Вам глибоку подяку за долучення до вирішення проблем щодо розвитку вітчизняної промисловості зокрема та економіки в цілому, підвищення рівня продуктивної зайнятості населення, збереження існуючих і створення нових робочих місць.

2020-07-15 09:49:31

ПРО підготовку та участь профспілок у місцевих виборах 2020 року

Суспільно-політичні процеси та соціально-економічна ситуація в країні, що склалася після виборів Президента України і Верховної Ради України у 2019 році призначення та оновлення складу уряду та керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади внесли низку змін, які значно вплинули на стан економіки та рівень життя громадян.

Напередодні цих подій Федерацією профспілок України в інтересах близько 5 млн. працівників, які є членами 44 всеукраїнських профспілок з 25 регіонів України, було проведено значну роботу та надано основні пропозиції трудових колективів і профспілок щодо соціально-економічного розвитку галузей та регіонів як кандидатам на посаду Президента країни, так і майбутнім політичним силам парламенту.

2020-07-14 20:54:52

До уваги членських організацій!

ГОТУЄТЬСЯ ДО ДРУКУ ЖУРНАЛ «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» №7-8/2020

В Україні на сьогодні законодавці наполегливо нав’язують лібералізацію трудового законодавства і прийняття Закону України «Про працю», де не передбачається врегулювання низки трудових правовідносин в одному кодифікованому документі – кодексі.Певні відносини у сфері труда взагалі не матимуть врегулювання у законодавстві. Роль держави як гаранта законності при дотриманні трудових прав знівелюється за умови такої лібералізації.

2020-07-13 18:39:06

МІЖНАРОДНА СТУРБОВАНІСТЬ ТРИВАЮЧИМ НАПАДОМ НА ПРАВА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ

IUF висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з триваючим нападом на права профспілок в Україні.Про це зазначено у листі Сью Лонглі, Генерального Секретаря IUF до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.IUF (The International Union of Food) - це глобальна профспілкова федерація, що представляє працівників харчової промисловості, сільського господарства, готелів, ресторанів, громадського харчування та тютюнового сектору, яка представляє 425 організацій в 127 країнах, в тому числі в Україні.

2020-07-13 18:35:27

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ВР ЗНАЙШОВ ПОРУШЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ У ЗАКОНОПРОЄКТІ 2681

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики знайшов корупційні ризики у законопроєкті № 2681 від 27.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».Голова Комітету Анастасія Радіна звертає увагу на те, що законопроєкт не повною мірою відповідає Конституції України.

2020-07-11 10:55:47

УРЯД НАЛАШТОВАНИЙ НА КОНСТРУКТИВНИЙ ДІАЛОГ З ПРОФСПІЛКАМИ

Про це зазначено у листі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Голови ФПУ Григорія Осового.Прем'єр-міністр наголоcив, що об’єднання зусиль державної влади, бізнесу та суспільства є основою як для подолання викликів сьогодення у вигляді пандемії та економічної кризи, так і для реалізації довгострокових завдань соціально-економічного розвитку держави та благополуччя її громадян.

2020-07-09 09:05:31

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ ВИЗНАЧИВ, ЩО ЗАКОНОПРОЕКТ №2681 СУПЕРЕЧИТЬ ЦІЛЯМ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНА-ЄС

 

Комітет ухвалив висновок, що у запропонованій редакції законопроект №2681 послаблює рівень охорони праці, звужує обсяг прав та гарантій представників працівників у порівнянні з чинним законодавством, веде до послаблення правового механізму захисту прав та законних інтересів працівників, що не відповідає зобов’язанням України, відповідно до Угоди про асоціацію, Європейській соціальній хартії (переглянутій) та конвенціям МОП №№ 87, 135, 158.

Прес-центр ФПУ - за матеріалами ГО "Трудові ініціативи"

2020-07-04 15:02:18

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ МАЄ ВІДБУВАТИСЯ НЕ ЗА РАХУНОК ДЕШЕВОЇ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА ІГНОРУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ!»

 

Григорію Васильовичу, Ви як представник СПО об’єднань профспілок брали участь у засіданні Уряду 1 липня ц.р., в ході якого Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Уряд веде підготовчу роботу щодо підвищення мінімальної зарплати у поточному році, виходячи з розуміння того, що працівники в умовах коронавірусу матеріально постраждали, і обов’язком держави є створення належних умов для захисту людини.

2020-07-02 21:11:12

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ОБМЕЖЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ПРАЦІ

2 липня ц.р. на засіданні Урядового комітету з питань національної безпеки і оборони, реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики розглядався підготовлений Мінекономрозвитку проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», яким зокрема вносяться зміни до Порядку здійснення державного контролю за доодержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823.