2020-01-22 11:25:04

Президія Ради профспілок області - Постанова 20 січня 2020 р. м. Івано-Франківськ № П-19-1 Про дії профспілкових організацій області на захист трудових і соціально- економічних прав людини праці

 

16 січня 2020 року Федерацією профспілок України проведено Всеукраїнське віче на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці.

Учасники віче профспілок з тривогою зазначали, що так звана “трудова реформа” з боку влади – це брутальне порушення трудових прав людини, руйнування збалансованої законодавчої системи трудових прав і гарантій, ігнорування норм Конституції України, європейського і міжнародного права.

2020-01-22 11:05:22

УКРАЇНОЮ ПРОКОТИТЬСЯ "ХВИЛЯ ГНІВУ"

30 січня в усіх регіонах України прокотиться «Хвиля гніву». У трудових колективах, профспілкових організаціях, перед будинками місцевих органів державної влади відбудуться публічні заходи, вуличні протестні дії. Їх мета – продемонструвати обурення законопроектом  «Про працю», антипрофспілковим законопроектом № 2681 та іншими законодавчими актами, які  погіршують умови життя та праці трудящих, соціальні гарантії працівників на оплату праці, соціальний захист, соціальне забезпечення.

Про це говорили 21 січня учасники Наради керівників всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва та Київської області, підбираючи механізм реалізації Резолюції Всеукраїнського віче профспілок, прийнятої 16 січня у Києві.

2020-01-21 15:39:26

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. 

Шановні співвітчизники! Для кожного з нас це час усвідомити та відчути себе господарем своє країни, своєї держави. Ми відповідальні за її майбутнє. Щиро вітаючи Вас зі святом, бажаю всім віри і оптимізму в утвердженні ідеалів наших борців і Героїв та побудови  мирної і процвітаючої країни; всім щастя та нових досягнень на благо рідного Прикарпаття і всієї України!

Слава Україні!

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                    Ігор Басюк

 

2020-01-21 14:55:12

Стан виробничого травматизму на підприємствах Івано - Франківської області в 2019 році

Життя і здоров’я людини визначено Конституцією України найвищою соціальною цінністю.  Кожна сім’я, дружина, діти, повинні бути впевненими, що відправляючи ранком на роботу годувальника, він повернеться ввечері додому живим та здоровим. А це залежить від рівня організації охорони праці на підприємстві, рівня роботи служби охорони праці та фінансування заходів з охорони праці . Сам працівник в першу чергу відповідає за свою безпеку.

2020-01-21 14:50:39

Виступ Голови ФПУ на Всеукраїнському віче 16.01.2020

Шановні учасники профспілкового віче!

Вступив в свої права Новий 2020 рік із сподіванням кожного на краще, досягнення миру, добробуту, впевненості у завтрашньому дні. На жаль, ці святкові дні  були зіпсовані.  Причини вам  відомі. Саме тому Спільний представницький орган профспілок вирішив скликати невідкладно всеукраїнське зібрання профспілкових лідерів і активістів  для обговорення наших спільних проблем, викликів і загроз, які нависли над національним профспілковим рухом і правами працівників.

2020-01-21 13:51:19

АНОНС. ТЕЛЕКАНАЛ "ПРЯМИЙ" ЗА УЧАСТЮ ЕКСПЕРТІВ ФПУ

26 січня 2020 року о 9.10 дивіться в ефірі Телеканалу «Прямий» ток-шоу «18+», присвячене темі реформування трудового законодавства в Україні.

У програмі візьмуть участь заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков і експерт АПСВТ Олена Кравченко.

Прес-центр ФПУ

 

2020-01-21 12:55:54

НЕ ПЕРЕПЛУТАЙ, КОЛИ ТОБІ КАЖУТЬ ПРО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЮ ПРАЦІ

Урядові пропозиції щодо зміни трудового законодавства, в т.ч. і з питань оплати праці, внесені до Верховної Ради України під Новий рік, викликали шквал негативних відгуків як від профспілкових фахівців та експертного середовища, так і суспільства в цілому.Зазначені ініціативи порушують не тільки національне законодавство, а й міжнародні зобов’язання України. Поки профспілки протестували проти таких антинародних змін та відстоювали свою позицію на засіданнях Уряду та профільного Комітету Верховної Ради, 13 січня 2020 року Урядом вноситься до Парламенту черговий транш «реформаторських законопроектів», в яких дублюються антиконституційні зарплатні норми законопроекту «Про працю», мотивуючи це «благими» намірами зростання прожиткового мінімуму (законопроекти за реєстр. № 2720 та № 2721).

2020-01-21 12:50:02

БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СВІТОВА ПІДТРИМКА ДІЙ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК

До ФПУ продовжують надходити листи підтримки від міжнародних організацій, зокрема, Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) і Пан’європейської ради профспілок (ПЄРР), національних профцентрів з усіх континентів.Про колосальну підтримку українським профспілкам від міжнародних організацій з трибуни Всеукраїнського профспілкового віче заявив Голова ФПУ Григорій Осовий.

2020-01-17 09:36:57

У КИЄВІ ВІДБУЛОСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ВІЧЕ ПРОФСПІЛОК

16 січня, до Києва на Профспілкове віче з’їхались представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій з усієї України, яких делегували 7 млн. членів професійних спілок.

Представники трудових колективів підприємств, установ і організацій  всіх сфер економіки країни донесли до суспільства та керівництва держави тривогу і обурення через проведення владою так званих економічних і соціальних реформ.

2020-01-17 09:28:06

РЕЗОЛЮЦІЯ В с е у к р а ї н с ь к О Г О в і ч е професійних спілок на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці

Учасники Профспілкового віче – представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій, які делеговані 7 мільйонами членів професійних спілок, прибули до столиці України міста Києва у переломний для нашої країни час, щоб довести до керівництва держави тривогу й обурення трудових колективів підприємств, установ і організацій усіх сфер економіки країни у зв’язку з економічними і соціальними «реформами» нового Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення.Обираючи нову владу – Президента, Верховну Раду, якою призначено Уряд України, люди праці, як виборці, щиро сподівались на масштабні позитивні зміни: стрімкий розвиток економіки, створення нових робочих місць з гідною заробітною платою і належними умовами праці, відкриття трудової перспективи для молоді у своїй країні. Ветерани праці очікували належного матеріального забезпечення у старості за свій багаторічний трудовий стаж.