2023-02-20 09:46:22

День Героїв Небесної Сотні: 9 років кривавої дати

Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстояли майбутнє нашої держави.В кінці 2013-го - на початку 2014-го в Україні почалися масові протести. Громадяни виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. У результаті в країні відбулася зміна влади - тодішній президент Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон. Кульмінацією тих подій, які отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності у Києві між протестувальниками та силовиками. Сталося це 18-20 лютого 2014 року - саме тоді загинуло найбільше людей.

2023-02-20 09:22:13

ДО ДНЯ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року. Став відзначатися міжнародним співтовариством щорічно з 2009 року. Прагнення передати динаміку здорового процесу формування принципів побудови успішного суспільства і благополуччя його громадян лягло в основу Указу Президента України № 1021, що вийшов 4-го листопада 2011-го року. Цим Указом в Україні встановлено нове загальнодержавне свято - День соціальної справедливості, який відзначається щороку 20-го лютого. Ця дата вибрана не випадково, саме в цей день за підтримки Організації Об’єднаних Націй проводиться Всесвітній день соціальної справедливості. Метою цього міжнародного свята є привернення уваги суспільства,  органів  державної

2023-02-20 09:10:39

В ГАЛУЗІ РОЗПОЧАЛИСЯ ЗБОРИ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ ТА ЇХ ПЕРВИНОК

Законами України «Про колективні договори і угоди» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» передбачено, що  про стан виконання взятих зобов’язань, закріплених у колективних договорах,  узгодження інтересів працівників та роботодавців сторони інформують на загальних зборах чи конференціях трудових колективів. А відповідно до положень профспілкового Статуту  голови первинних профорганізацій і їх  ревізійні комісії мають щорічно звітувати про свою роботу на профспілкових зборах.

2023-02-17 11:37:02

ПРОФСПІЛКИ ПРИКАРПАТТЯ СОЛІДАРНІ: РОСІЙСЬКІ І БІЛОРУСЬКІ СПОРТСМЕНИ НЕ ПОВИННІ БУТИ ДОПУЩЕНІ ДО УЧАСТІ В МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАННЯХ

 

Рада профспілок Івано-Франківської області, обласні організації галузевих профспілок  повністю підтримали Заяву Федерації профспілок України щодо не допуску участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року та інших міжнародних змаганнях. Також повністю підтримано Звернення з цього приводу до профспілок Прикарпаття від Всеукраїнської профспілки спортсменів, працівників сфер фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.

2023-02-17 09:34:31

ПРИКАРПАТТЯ: СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ НАМАГАЮТЬСЯ ВПЛИВАТИ НА ВИРІШЕННЯ НАДСКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ

16 лютого в приміщенні Івано-Франківської обласної військової адміністрації відбулося засідання  виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради. В її роботі взяла участь та виступила перший заступник голови Ради профспілок області Олександра Гринів.

Цього разу  профспілки, влада та роботодавці зініціювали розгляд трьох питань: Про застосування ліквідаційної процедури на ДЛП «Прикарпатліс», Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану»,  та питанню, яке порушили власне профспілки - «Про сприяння у вирішенні проблем, пов’язаних з діяльністю ТОВ «Карпатнафтохім».

2023-02-09 12:24:13

ВСТИГАТИ ЗА ЗМІНАМИ. СЕМІНАР_НАВЧАННЯ ОСВІТЯН

7 лютого 2023 року головою Тлумацької  об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України Оксаною СМИЖУК за участю голови Олешанської об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України Василя ДРАНЧУКА  було організовано семінар-нараду директорів та голів первинних профспілкових організацій  закладів освіти Тлумацької, Обертинської, Олешанської  територіальних громад. В роботі семінар-наради взяли участь начальник відділу  освіти, культури, молодіжної політики і спорту Тлумацької міської ради Володимир ПЕНИК, та начальниця  відділу освіти,культури, сім’ї, молоді і спорту Обертинської  селищної ради Ольга ВОЗНЯК.

2023-02-06 10:09:19

АКТУАЛЬНО ПРО ГОЛОВНЕ: БОРГИ ІЗ ЗАРПЛАТИ І МОБІЛІЗАЦІЯ ОСВІТЯН

31 січня 2023 року відбулося засідання  ради Рожнятівської  об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Відкрив засідання Ради голова Рожнятівської об’єднаної організації Профспілки працівників освіти і науки  Михайло Дзудзило  з питанням  порядку денного  «Про розподіл  обсягу освітньої субвенції  на 2023 рік». Він констатував, що внаслідок величезних видатків на оборону країни має місце значне недофінансування  коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для виплати заробітної плати з усіма нарахуваннями працівникам закладів освіти Рожнятівської, Дубівської, Перегінської та Спаської громад в загальній сумі  близько  20 млн. грн. 

2023-02-03 13:44:48

ЛИСТ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ EPSU ЯНА ГУДРІААНА ЩОДО СОЦІАЛЬНИХ ПРАВ ТА ПРАВ ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ З ОГЛЯДУ НА САМІТ УКРАЇНИ ТА ЄС 3 ЛЮТОГО

 

Шановна Президент Європейської Комісії пані Урсула фон дер Ляєн!

EPSU підтримує боротьбу українських працівників, сімей та громад за демократію, свободу, соціальну справедливість, збереження незалежності та супротив російській агресії. EPSU активно підтримувала та вітала надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, а українські профспілки вже тривалий час є повноправними членами EPSU. EPSU нараховує 9 членських організацій в Україні. Вони надавали гуманітарну допомогу працвникам та іншим людям. Один з молодіжних представників нашої членської організації очолив важливу “лінію життя “для гуманітарної допомоги від українських та європейських населенню.

2023-02-03 09:18:08

ВІДЗНАЧАЄМО ТА ВШАНОВУЄМО СПІЛЧАН

Голова обласного комітету Профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт взяла участь в урочистому засіданні з нагоди професійного свята – 30-ї річниці створення державної контрольно-ревізійної служби  України в трудовому колективі управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області.

Працівники офісу, як спадкоємці контрольно-ревізійної служби, надійно охороняють державні інтереси, непохитно стоять на заваді будь-яким порушенням і зловживанням з державною власністю та бюджетними коштами.

2023-02-01 13:43:43

УКРАЇНЦІ РУМУНІЇ ДОПОМОГЛИ ПРИКАРПАТЦЯМ ГЕНЕРАТОРАМИ

Союз українців Румунії та Марамороська філія Союзу українців Румунії  цими днями передали постраждалій українській громаді гуманітарну допомогу, а саме 4 генератори.

Її отримали уповноважені з української сторони  представники - Голова Ради профспілок Івано-Франківської області, голова обласної організації профспілки працівників культури Володимир Уєвич та депутат обласної ради,заступниця начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк.