2019-09-16 09:16:40

Мирослав ГАБОРАК: Основний виклик української освіти – консерватизм і відірваність від реалій

Освітня галузь перебуває в активній фазі реформи, яка має на меті докорінно змінити підходи та суть навчального процесу. Про успіхи говорити ще зарано, утім нині в освітньому середовищі є чимало побоювань, що зі зміною влади освітня реформа затихне чи змінить курс. Із головою Івано-Франківського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Мирославом Габораком, за плечима якого понад 50 років педагогічного стажу, спілкуємося про сильні та слабкі сторони освітньої реформи, основні здобутки Міністерства освіти і науки України під головуванням Лілії Гриневич, а також про ситуацію з виплатою заробітної плати педагогічним працівникам області, підбір кадрів та про інші гострі проблеми освітян та галузі загалом.

2019-09-13 11:14:35

«Карпатнафтохім» у Калуші планує розпочати виробництво оксиду пропілену.

Будівництво установки з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700 т/рік планується здійснювати на території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» в межах орендованої земельної ділянки, на площі близько 1500 кв. метрів за адресою: Івано-Франківська область, Калуський район, м. Калуш, вул. Промислова, 9. Про це пише газета Галичина.

2019-09-12 09:19:56

15 вересня – День працівника лісу

Це свято – своєрідний іспит для всіх співвітчизників: як ми ставимося до природи, до лісу, що подаруємо в спадок наступним поколінням?

Шановні профспілчани, працівники галузі! В цей чудовий, осінній день

прийміть найщиріші слова вітання з професійним святом, вдячність за

внесок в загальнодержавну справу.

Бажаємо Ваш радості і щедрих ужинків від добрих починань, злагоди і достатку, успіхів і віри у прекрасне майбутнє України.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                Ігор Басюк

 

 

2019-09-11 15:19:16

У Нацслужбі здоров'я назвали безкоштовні медичні послуги в 2020 році

Послуги первинної та екстреної медичної допомоги залишаться безкоштовними.

У Національній службі охорони здоров'я України (НСЗУ) розповіли про безкоштовних медичних послуг, які будуть доступні для українців у 2020 році. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НСЗУ.

Зазначається, що за програмою медичних гарантій, послуги первинної амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації залишаться безкоштовними. Чіткий перелік безкоштовних медичних послуг буде відомо після затвердження державного бюджету на 2020 рік.

"Ці послуги будуть безкоштовними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків", - йдеться в повідомленні.

2019-09-11 10:30:08

ДО ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

14  вересня – свято всіх прихильників здорового способу життя, спортсменів, фізкультурників, ветеранів і молоді в спорті.

Рада профспілок області надсилає найщиріші вітання, всім, хто вважає цей День своїм святом – фахівцям в спорті і любителям та уболівальникам.

Це свято є символом краси , сили, здоров’я та витривалості. Кажуть в народі, що в здоровому тілі, здоровий дух.

Щиро бажаю всім наснаги в професійному і любительському спорті, тримати в тонусі свій фізичний і духовний стан, спортивних і життєвих перемог, успіхів у всіх добрих починаннях.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                              Ігор Басюк

 

2019-09-11 10:07:47

РЕПОРТАЖ ЗІ СВЯТА НАФТОГАЗПРОМІВЦІВ

 З ТУРБОТОЮ ПРО ЛЮДЕЙ

Запланували та виконали. Спільними зусиллями будівельників та видобувників блакитного палива до професійного свята нафтогазпромівців у ПАТ «НАдвірнанафтогаз» оновили вахтове містечко «Синячка» та переселили працівників зі стареньких будиночків, які використовувались понад 30 років у нові, комфортні.

2019-09-11 08:56:16

КОМЕНТАР. Передбачаю друге народження профспілкового руху в найближчі роки, що призведе до справжнього народження Республіки в Україні.

 

 

Ухвалення неоліберального Трудового Кодексу – це давня мрія всіх урядів за часи незалежності, адже це фактично знівелює роль профспілок і убезпечить уряд від впливового подразника. Саме профспілки здатні організувати величезні маси людей на боротьбу за свої трудові права, тому метою урядів є позбавити профспілки впливу, щоб можна було безкарно звужувати права і свободи.

2019-09-10 09:27:29

ПРО ПОКАЗНИКИ БЕЗРОБІТТЯ

В області окреслено тенденції зайнятості та безробіття населення у сільській місцевості за січень-липень 2019 року.

Станом на 1 серпня 2019 року статус безробітного мали 8,5 осіб; 5.1 – це сільські мешканці, 3.4 тисяч – це мешканці міських поселень.

 

2019-09-10 09:18:48

ФІльм "Співає Івано-ФранківськТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО" покажуть в Румунії

Фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” покажуть на фестивалі у Румунії. Про це пишуть Версії з посиланням на Держкіно.“Фільм представить Україну у конкурсній програмі Central&Eastern Europe 2019, де змагатиметься з дев’ятьма іншими претендентами.

2019-09-09 14:28:20

ОБРІЇ СЛОВА : ЮВІЛЕЙ М.ДОЧИНЦЯ

 В Україні не знайдеться, мабуть, жодного письменника, чию творчість обговорювали б так широко, як це роблять із книжками Мирослава Дочинця.

Окрім топових позицій у рейтингах книгарень, його книжки також заповнюють важливу лагуну «духовного наративу» української літератури, високо підносять маєстат нашого українського слова. Яскраві особистості та їхні влучні сентенції рясніють у кожній книжці письменника, пробиваючи шлях до читачів різного віку та соціального статусу, йдеться на сайті МВК.