2019-05-27 15:20:21

Профспілки повинні об’єднувати людей, щоб захистити їхні соціальні пільги

Відбулося засідання Ради Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників АПК. На порядок денний виносилися такі питання :

-  Про роботу обласної організації профспілки працівників АПК, її організаційних ланок у 2018 році щодо захисту соціальних та трудових прав членів профспілки.

    - Про звіти та вибори в організаційних ланках Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників АПК.

-  Про виконання бюджету за 2018 рік та затвердження показників бюджету обласної організації профспілки працівників АПК на 2019рік.

2019-05-27 15:06:19

Нова форма заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги

Нагадаємо, що наказом Мінсоцполітики N 441 від 21.04.2015 р. затверджено форму Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг (державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам зінвалідністю та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, компенсаційних виплат та  "чорнобильської" допомоги, допомоги на поховання та ін.).

2019-05-27 14:57:38

Про право на пенсію за віком на пільгових умовах

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення Федерації профспілок України щодо застосування списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 №461 (далі списки №1 та №2) та повідомляє:

2019-05-24 10:31:15

Інформація щодо рівня життя населення та рівня бідності

На виконання Генеральної угоди Міністерство соціальної політики України інформує про основні показники рівня життя населення та бідності у цілому по Україні та в розрізі регіонів.

 За даними Держстату у 2018 році номінальні доходи населення склали 3 219,5 млрд грн, що на 21,4% більше порівняно з 2017 роком. Наявний дохід, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 21,9%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, - на 9,9%

2019-05-24 10:15:10

СЛАВА -Героям! В Івано-Франківську відкрито пам'ятник Роману Шухевичу

Досі в місті  не було гідного вшанування Генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. І ось, 23 травня - хвилюючий момент історичної справедливості. Пам'ятник  Герою встановлено символічно на вулиці Шухевичів, біля школи-гімназії №2. Автори — Ігор Семак та Євген Шатирко.

За задумом автора, Герой одягнений у шинель, яку розвіває вітер. Ігор Семак каже, що таким чином хотів надати скульптурі динаміки: "Рука стиснута в кулак, символізує мужність та незламність. Я вивчав історію життя, фотографії Шухевича, щоб скульптура передавала його дух".

На відкритті до Дня Героїв вшанували учасників АТО та ООС, які отримали відзнаки за "Честь і звитягу". Також відзнаки отримали матері загиблих на сході військових.

 

2019-05-24 09:53:07

Кабінет міністрів схвалив Український правопис у новій редакції. Нові правила написання опублікували на сайті Міністерства освіти і науки України.

 

Вибрано найцікавіші зміни, яких пропонують дотримуватись українцям.


1. Слова з анти-, віце-, екс-, контр- пишуться разом: антивірус, віцепрем'єр, експрезидент, контрудар (раніше екс-президент писався через дефіс).

2. Числівник «пів» зі значенням «половина» пишеться з іменниками окремо: пів аркуша, пів години, пів літра (раніше – писалося одним словом: півгодини).

2019-05-23 15:32:51

«Не лише показники роботи, а й людяність піднесуть вище наші рейтинги…»

Саме з такого акценту розпочав засідання колегії департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА  директор департаменту Володимир Корженьовський, закликавши колег, обговорюючи досить об’ємні та непрості питання порядку денного, бути по-діловому чіткими,  вносити пропозиції по вдосконаленню тих чи інших механізмів вирішення проблемних питань, виокремити те, що має бути обговорено додатково з виїздом на місце, чи в порядку навчання та вдосконалення інформаційної роботи тощо. А загалом, більше дякував фахівцях  за відповідальне й належне виконання своїх посадових обов’язків та закликав працювати ефективно, додаючи до спілкування з людьми власне серце та співпереживання.

2019-05-22 10:16:02

Верховна Рада прийняла в 1-му читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту”- нові “правила гри” для коледжів і технікумів

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту” - його підтримали 254 депутати. Проект передбачає,  що у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Він також встановлює нові механізми для управління та фінансування цих закладів.

2019-05-22 09:39:10

Шановні працівники хімічної та нафтохімічної галузі Прикарпаття!

Рада профспілок області та обласна Рада профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості шле вам найщиріші  вітання з професійним святом - Днем хіміка!

Нехай  ваша копітка щоденна праця дає бажані результати, нехай достойно будуть оцінені  праця і старання, які  є запорукою  зростання добробуту  нашої країни та народу.

Бажаємо усім вам миру  та затишку у родинах, успіхів у всіх  найкращих починаннях, піднесеного святкового настрою!

З повагою,

Голова Ради профспілок області

                                                                                                               Ігор Басюк,

Голова  обласної Ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних

галузей промисловості 

                                                                                                               Ігор Бабій

 

2019-05-16 17:37:32

Рада ФПУ: час для модернізації профспілок

Рада ФПУ на своєму засіданні 16 травня 2019 року ухвалила Постанову «Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах», внесла зміни до Статуту Федерації профспілок України з метою удосконалення організаційної побудови та нових принципів формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії, затвердила звіт про виконання бюджету ФПУ за 2018 рік та ухвалила кошторис Федерації на 2019 рік, установивши розміри внесків членських організацій на забезпечення статутної діяльності ФПУ у 2019 році, прийняла низку інших актуальних для профспілкового руху рішень.