2019-05-02 14:03:10

Підсумки засідань у Женеві

В період з 01 до 04 квітня цього року в м. Женева відбулося засідання Жіночого комітету, Молодіжного,Адміністративного та Виконавчого комітетів Міжнародної спілки працівників харчової і тютюнової промисловості, сільського господарства, ресторанного і готельного обслуговування, громадського харчування і суміжних галузей   (IUF) .

          У засіданні Жіночого  та Виконавчого комітетів  IUF брала участь і виступила голова Жіночого комітету профспілки працівників агропромислового комплексу України Надія Бурлака.

2019-05-02 13:27:35

Уряд України прийняв рішення щодо нормативу відрахування державними підприємствами частини чистого прибутку та сплату дивідендів господарськими товариствами, в яких є державна частка.

 

При цьому враховано позицію ФПУ, викладену у листі від всеукраїнських профспілок, що представляють виробничу сферу, в якому йдеться про неприпустимість різкого підвищення базового нормативу сплати частини прибутку в бюджет для усіх державних унітарних підприємств та їх об’єднань. На переконання профспілок, таке рішення призведе до різкого скорочення фінансових можливостей державних підприємств здійснювати технічне переоснащення, модернізацію виробничих потужностей, розвиток свого трудового потенціалу, що, в свою чергу, матиме наслідком зниження їх конкурентоспроможності.

2019-04-24 15:33:20

Позиція профспілок щодо розміру мінімальної зарплати – незмінна

23 квітня п.р. проведено чергове засідання робочої Комісії з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2020 рік

 В рамках реалізації домовленостей Сторін, досягнутих під час першого, організаційного, засідання робочої Комісії з ведення колективних переговорів та підготовки пропозицій щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2020 рік, вчора проведено другий раунд переговорів під головуванням першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської.

2019-04-24 10:44:25

Шановні колеги!

Сердечно вітаємо Вас з Великоднем, зі Світлим Христовим  Воскресінням!

У житті кожного християнина  це особливо шановане і величне свято. Це - символ перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри – над безнадією.

Нехай кожен день вашого життя  буде сповнений миром та любов’ю, добрими помислами, радісними барвами, як Великодні писанки.

Святкового настрою, щирої молитви серця, великих Божих ласк.

 Дзвін перемоги лине із Небес:

 Христос Воскрес!

З повагою,

Голова Ради профспілок 

Івано-Франківської області                                   Ігор Басюк

 

2019-04-24 10:05:44

ПРО ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ ОБЛАСТІ ВЛІТКУ 2019 р.

В обласній державній адміністрації з ініціативи Департаменту соціальної політики ОДА  відбулося розширене засідання  оперативного штабу з оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році під головуванням заступника голови ОДА Богдана Кобилянського. Посадовець наголосив на важливості належної організації та підготовки до проведення оздоровчої кампанії, створення оптимальних умов для безпечного і  ефективного перебування  дітей та підлітків в закладах оздоровлення та відпочинку.

2019-04-23 16:07:33

Зарплатам керівників державних підприємств - економічно-обґрунтований рівень

Однією з серйозних проблем, які збурюють суспільство та викликають зростання соціальної напруги, постає отримання керівниками підприємств державної та комунальної форми власності надвеликих заробітних плат.

2019-04-17 10:18:50

Ненажерливе рейдерство

Безсоромне рейдерство по відношенню профспілкових оздоровчих комплексів та інших об'єктів профспілкового (читай - всенародного) майна з боку чиновницької братії не тільки набуває широких і загрозливих масштабів, а й показує поганий приклад нечистим на руку людям. Про це зокрема свідчить зовсім нахабна спроба прибрати до рук профспілковий санаторій "Жовтень", розпочата його колишнім директором. 

Треба тут відразу зазначити, що Федерація профспілок України, Наглядовою рада ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" оперативно і ефективно відреагувала на цю рейдерську спробу і подала на спритного і дуже підприємливого колишнього керівника до суду.

2019-04-17 10:12:54

ГЛОБАЛЬНІ ТЕМИ: СВІТ, ДЕ ЛЮДИНА - ТОВАР!

За сприяння департаменту соціальної політики облдержадміністрації спільно з Університетом Короля Данила та міжнародною організацією «Центральноєвропейська ініціатива» в Івано-Франківську пройшов III щорічний Міжнародний науково-практичний симпозіум «Протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми». Співорганізаторами заходу також виступив благодійний фонд «Карітас УГКЦ» в Івано-Франківську. Участь в  симпозіумі взяла заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

До відома: Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надає допомогу таким особам. Як озвучена тема стосується власне мешканців нашої області, які, як відомо, дуже активно мігрують за кордон на заробітки ? Які вживаються превентивні заходи?

2019-04-15 15:34:10

ФОРУМ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ. Голова ФПУ Григорій Осовий - роботодацям: "До слогану "Успішний бізнес - успішна країна" треба додати слова "Добробут людей"!

 

 

Консолідовані вимоги до українського політикуму та влади оголошено 11 квітня під час XI З’їзду Федерації роботодавців. Лідери вітчизняної промисловості заявляють: вони не можуть погодитися з тим, що закони, які регулюють промисловість нації мають стати предметом партійних суперечок. Тож пропонують власний економічний план, який має змінити економіку країни.

З доповіддю виступив Голова ФРУ Дмитро Олійник.

2019-04-15 11:43:33

Комунальна сфера ТЕНДЕНЦІЇ В ГАЛУЗІ НЕПРОСТІ, АЛЕ ПРОФСПІЛЧАНИ НАЛАШТОВАНІ РІШУЧЕ…

5-ий Пленум обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населеннябув присвячений темі  ефективності роботи профорганізацій області  щодо зміцнення профспілки та мотивації профспілкового  членства.

У своїй доповіді голова  галузевої профспілки Зеновій Павлишин зазначив, що на ефективність роботи профорганізацій впливає чимало факторів, серед яких, найперше, Колективні договори, Територіальні та Галузеві  угоди. Безперечно, великою є  роль особистості голови профкому, його ділові та організаційні здібності. Також, багато залежить від ставлення керівника підприємства до голови профкому, до членів профспілкового комітету, тощо, - акцентував доповідач.