2022-08-31 11:46:48

Федерація профспілок України закликає профспілки з усіх країн підписати петицію проти Закону

17 серпня 2022 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» від 19.07.2022 № 2434-ІX (законопроєкт від 13.04.2021 № 5371, далі — Закон № 2434), який передбачає спрощені умови трудових договорів на приватних малих й середніх підприємствах під час воєнного стану.

Закон № 2434 вносить зміни до КЗпП:

2022-08-30 09:07:36

Охорона праці. Аптечка на підприємстві: де її розміщувати, що в неї класти?

Аптечка домедичної допомоги  — це один з основних елементів охорони та гігієни праці на виробництві, що використовується для надання першої допомоги потерпілим безпосередньо на місці події.

Склад та розміщення медичної аптечки на підприємстві

2022-08-29 14:57:05

ПРИКАРПАТТЯ. ВОЛОНТЕРСТВО: ОКОПНА СВІЧКА

Голова обласної Ради профспілки працівників харчової та харчопереробної промисловості  Надія Бурлака: « Цього тижня в числі інших ми передали на заливку для фронту 3-ох тисячну окопну свічку».

 Кожного дня ми бачимо як у свій вільний час  працюють волонтери-профспілчани на чолі з голової галузевої профспілки харчової та харчопереробної промисловості Надією Бурлакою. Потрібне неабияке терпіння, і воно в цих людей є, адже надихають думки, що їхня праця дуже потрібна, кожна зроблена свічка зігріє і полегшить важкі фронтові будні наших захисників. Не вистачає потрібних матеріалів, але Бог дає потрібних людей, вони гуртуються для доброї ініціативи і все вдається.

2022-08-29 10:36:06

ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ

Івано-Франківська обласна організація  профспілки працівників житлово-комунального господарства повідомляє, що всі підприємства галузі з початку широкомасштабної війни Росії проти України  надавали різну допомогу як Збройним Силам України  так і територіальній обороні. Так, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» перерахували  одноденний заробіток, КП Івано-Франківськводоекотехпром» перерахували 3-х денний заробіток і два рази перерахували на ЗСУ по 0.5 % від фонду зарплати підприємства, на КП «Електроавтотранс» закупили машину  позашляховик і відпривили до ЗСУ. А на КП «Коломия – Водоканал» відправили служити до ЗСУ чотирьох працівників, яким надали матеріальну допомогу по 20.0 тис.грн. кожному.

2022-08-25 10:18:02

ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ - НОВАЦІЇ З 19 ЛИПНЯ 2022 РОКУ

19 липня 2022 р. набрав чинності Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352- IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

ЯКІ НЕОПЛАЧУВАНІ ВІДПУСТКИ РОБОТОДАВЕЦЬ МОЖЕ АБО ОБОВ’ЯЗКОВО МАЄ НАДАВАТИ ПРАЦІВНИКАМ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ?

2022-08-22 11:32:37

З А Я В А ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

17 серпня 2022 року Президент України Володимир Зеленський замість очікуваного трудящими вето підписав проголосований у парламенті 19 липня скандально відомий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», який запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин та позбавляє працівників українських підприємств із чисельністю менше 250 осіб одного з основоположних прав – права на трудовий захист та колективні переговори.

2022-08-22 11:00:41

Зазнає змін Порядок проведення медичних оглядів працівників

У Федерації професійних спілок України оприлюднили проект наказу МОЗ «Про внесення змін до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Зокрема, уточнено, що:

2022-08-22 08:52:06

ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ! ДОРОГІ ПРОФСПІЛЧАНИ!

Рада профспілок Івано-Франківської області надсилає Вам свої щирі вітання з величним і натхненним святом нашої держави - Днем Незалежності України.

Століттями українці мріяли і боролися за свою свободу. Цей тернистий шлях триває й зараз. Гине цвіт України, але ми віримо, що ці жертви немарні, що наш народ переможе свого одвічного ворога і  розцвіте його слава і воля.

З нагоди річниці Незалежності нашої держави бажаємо вам міцного здоров'я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту.

Нехай не вичерпуються джерела любові до рідної землі, нехай наша праця і звитяги будуть на славу і процвітання теперішніх і майбутніх поколінь.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок  області                                                  Володимир Уєвич

 

 

 

2022-08-12 12:21:24

Щодо виплати заробітку мобілізованим працівникам, які уклали контракт добровольця територіальної оборони

Щодо обов’язку роботодавця виплачувати середній заробіток мобілізованим працівникам.

Коли йдеться про працівників, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, Мінекономіки у своєму коментарі виділило зазначену категорію в окрему групу і зробило висновок, що за такими працівниками потрібно зберігати середній заробіток. Обґрунтування Мінекономіки наступне: пунктом 3 форми контракту добровольця територіальної оборони, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 07.03.2022 р. № 84 (далі - Форма контракту), передбачено, що на добровольця територіальної оборони, який уклав цей контракт, поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та ст. 119 КЗпП.

2022-08-12 10:52:18

Автомобіль для захисників

Придбати автомобіль для хлопців-захисників – така ініціатива виникла в колективі КНП «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради» в переддень професійного свята. Про це повідомила голова первинної профспілкової організації МКПЦ Світлана Вінтонюк.

Всі працівники центру відмовилися від подарунків від профспілки до професійного свята.