2019-10-16 12:30:20

ДО ДНЯ БОРОТЬБИ З БІДНІСТЮ. Рівень пенсійного забезпечення в Україні залишається низьким

Незважаючи на те, що в останні роки Урядом було прийнято низку рішень щодо підвищення пенсій, проте рівень пенсійного забезпечення залишається низьким. Мінімальний розмір пенсії з 1 липня ц.р. складає 1 564 грн., середній розмір пенсії - 3 006 грн. При цьому і мінімальний, і середній розмір пенсії не досягають фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який у цінах серпня 2019 р. становив 3 110 грн. Пенсії до зазначеного розміру отримує 70% від загальної кількості пенсіонерів. Співвідношення мінімальної і максимальної пенсій становить вже менше 30%.

2019-10-16 12:21:19

Заява Федерації профспілок України стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік

У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. На жаль, як і в минулі роки, урядовим проектом Держбюджету знову порушуються конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сімї.

 Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.

Проте, у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в основу розрахунків соціально-економічних показників Урядом закладено темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, які не відповідають ані вимогам національного законодавства, ані міжнародним зобов’язанням України, ані домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019-2021 роки.

2019-10-16 09:49:06

Шановні працівники харчової промисловості!

Рада профспілок області від щирого серця вітає вас  із професійним святом.

Продукція вітчизняної харчової галузі сьогодні стала справді конкурентоспроможною й успішно задовольняє потреби споживачів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Від вашої невтомної праці, професіоналізму та сумлінності залежить добробут і якість життя кожного українця.

Дякуємо за працю, за розвиток та оновлення виробництва, оновлення асортименту та поліпшення якості продуктів відповідно до світових стандартів.

Бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, достатку та нових трудових звершень на благо України.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                           Ігор Басюк

 

 

2019-10-15 10:20:34

Настрій на співпрацю підтверджено

У контексті рішень Президії ФПУ щодо посилення соціального діалогу та взаємодії з органами державної влади 10 жовтня Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з Міністром соціальної політики України Юлією Соколовською.

 Мінсоцполітики, яке опікується питаннями зайнятості, оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, соціального страхування тощо, є найбільш наближеним до сфери діяльності профспілок. Тому саме із ним профспілки традиційно підтримують діалогові відносини та співпрацюють вже протягом багатьох років.

2019-10-11 10:32:21

Прикарпатські пенсійники розпочали процес оцифрування пенсійних справ

В Пенсійному фонді України активно створюється новітня система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій, головний вектор якої – покращення якості прийому громадян, зменшення термінів обробки заяв та документів, можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи. А для спрощення контакту «Пенсійний фонд-громадянин» розроблений мобільний додаток «Е-пенсія», який дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з мобільних пристроїв.

2019-10-11 10:28:30

Повчальна історія однієї ТЕЦ

Ця історія розпочалась навіть не у травні цього року, коли Кабінет Міністрів прийняв рішення про передачу Калуської ТЕЦ у комунальну власність, і навіть не тоді, коли у квітні 2016 року Ігор Насалик став чільником Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Розпочалась вона ще з тих часів, коли він був міським головою Калуша. Уже тоді він не раз говорив про доцільність передачі Калуської ТЕЦ у комунальну власність. Втім, «вікно можливостей» у цьому випадку відкрилося лише наприкінці каденції минулого уряду.

2019-10-10 10:06:35

ФПУ – 29 років

Урочисті збори трудового колективу апарату ФПУ спільно з ветеранами профспілкового руху, присвячені дню народження Федерації профспілок України, відбулись 8 жовтня у столичному Будинку профспілок.

У привітальному слові Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про історію організації, її діяльність у період економічних криз, що пережила держава, починаючи з 90-х років, під час революцій. Він акцентував на досягненнях профспілок у боротьбі за підвищення державних соціальних стандартів і гарантій – мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, за повернення зарплатних боргів, проведення соціального діалогу.

2019-10-09 11:36:56

ЗВЕРНЕННЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю

 

Президенту України п. В. Зеленському

Голові Верховної Ради України п. Д. Разумкову

Прем’єр-міністру України  п. О. Гончаруку

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, учасники круглого столу на тему: “Співпраця Профспілки із органами виконавчої влади щодо соціального захисту державних службовців: сьогодення та перспективи”, проведеного з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного Дня боротьби з бідністю, констатуємо, що сьогодні в основу  соціальної політики України замість дотримання державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів – мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, прожитковий мінімум, розміри яких є значно заниженими.

2019-10-09 09:02:52

Заява Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України

Результати президентських і парламентських виборів, глобальне оновлення державної влади в Україні на основі високої довіри мільйонів працюючих громадян, ветеранів праці та всього населення викликало загальне суспільне піднесення, гостре очікування позитивних змін.

Для членів профспілок – робітників, службовців, інженерів, освітян і студентства, медиків такі очікування пов’язані передусім із гарантованим забезпеченням трудових прав, створенням умов для продуктивної, високооплачуваної, захищеної праці, гідної громадянина європейської країни заробітної плати.

Вони повністю співпадають з нормами Міжнародної організації праці, активним учасником якої є Україна, законодавства Європейського союзу, членство України в якому є стратегічною конституційною метою нашої держави.

2019-10-09 08:54:38

Заява Президії Федерації профспілок України з нагоди ВСесвітнього дня дій за гідну працю

7 жовтня в 12-й раз національними профцентрами відзначається Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок.                                                                         

У цей день працівники єдиним фронтом виступають за підтримку гідної праці, яка має бути в центрі уваги політики і дій влади та роботодавців. Глобальна економіка має слугувати усьому суспільству, а права та інтереси працівників бути у фокусі економічного зростання. Адже, право на працю, гідні умови праці – одне з фундаментальних прав людини, встановлених міжнародно-правовими актами і визнаних усіма державами світу.