2017-10-12 09:23:01

Влада повинна почути медиків!


Голова ФПУ Григорій Осовий, звертаючись до журналістів, зазначив, що профспілки підтримують реформи, але під час їх проведення мають бути враховані думки представників громадськості та фахового середовища, а зміни у сфері охорони здоров’я не повинні зашкодити людям.

За словами лідера українських профспілок, ФПУ уважно ставиться до урядових реформ, зокрема, до медичної, яка стосується буквально кожного громадянина. Профспілки мають чимало пропозицій та зауважень до урядового проекту медреформи і після Всеукраїнської попереджувальної акції 19 вересня продовжують проводити публічні заходи, на яких представники владних структур, громадських організацій, експерти та науковці можуть висловити своє ставлення до реформування медичної галузі. Так, 2 жовтня ц.р. у Києві за ініціативи ФПУ відбувся круглий стіл з метою обговорення та визначення найбільш ефективної моделі реформування системи охорони здоров'я та забезпечення якісної і доступної медичної допомоги.

Також профспілками підтримано ініціативу профільного парламентського Комітету щодо проведення 18 жовтня ц.р. національного форуму з питань охорони здоров'я, на якому також планується провести широке обговорення проекту медичної реформи.

- Реформа – це насамперед доступність медичних послуг для громадян, різних верств населення, - наголосив Григорій Осовий, - для профспілок основним у реформуванні є захист пацієнта і забезпечення гідних умов праці для медичних працівників.

 

Голова Профспілки працівників охорони здоров'я України Вікторія Коваль розповіла, яким чином вирішуються питання, що порушувались медиками у ході вересневої акції. За її словами, головні вимоги так і не виконано: міністра охорони здоров’я не призначено, борги по зарплатам медичним працівникам виплачено лише частково. Вона нагадала, що за результатами переговорів у день проведення акції протесту, Кабміном було видано розпорядження, згідно з яким за рахунок перерозподілу 1% резервного фонду МОЗ біля 560 млн.грн. було спрямовано на погашення заборгованості по зарплаті, але цих коштів недостатньо.

- Це означає, що погашена заборгованість, наприклад, за серпень, а за вересень вона так і залишилася, - пояснила Вікторія Коваль.Тому колективний трудовий спір, який Профспілка веде з Міністерством охорони здоров’я, допоки не припинено і у процесі примирних процедур триває пошук шляхів вирішення чутливих для працівників питань.

За оцінками профспілок, у проекті Державного бюджету на наступний 2018 рік також закладене недофінансування галузі, тому продовжується співпраця з народними депутатами, пошук діалогу з МОЗ, щоб усім разом об’єднатись та провести ефективну реформу.

 

Голова Української федерації роботодавців охорони здоров'я Володимир Загородний подякував профспілкам за позицію, яка була висловлена під час акції протесту перед Верховною Радою 19 вересня ц.р. Він піддав критиці хід проведення реформ і підходи нинішніх очільників МОЗ до змін у сфері охорони здоров’я. За його словами, заручниками ситуації стають не тільки пацієнти медустанов, а й медичні працівники.

- Лікар не повинен думати про те, як йому заробити, на що сьогодні робиться акцент при реформуванні, - зазначив Володимир Загородний, - натомість, медики мають бути впевнені, що їх праця належно оцінюється. І держава, якщо вона цим опікується, має забезпечити належні умови медичного забезпечення. Наразі цього немає, тому лише за останні 2 роки Україну покинули 66 тис. фахівців з різних напрямів медицини.

На переконання представника роботодавців, влада має дослухатись до думки представників громадськості та медичної спільноти, щоб реформа була дієвою та ефективною, а не призвела до колапсу у медицині.

У прес-конференції також взяли участь Наталія Стахова - голова первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва, Віталій Легков - довірений лікар Федерації профспілок України.

 

Учасники прес-конференції відповіли на запитання журналістів.