2018-06-30 07:53:31

Інтереси трудової людини мають об'єднувати всіх, хто готовий за них боротися

 

Не маючи власного права законодавчої ініціативи, ФПУ пішла на цей крок, аби мати змогу реалізовувати напрацьовані законопроекти щодо захисту трудящих у залі Парламенту. Задля забезпечення плідної співпраці керівництво Федерації пильно стежить за кожним кроком обранців, які взяли на себе відповідальність відстоювати їхні права.

Зважаючи на систематичне невиконання Генеральної Угоди, підписаної між Урядом, Профспілками та Працедавцями, ігнорування владою соціальних вимог ФПУ та стійку тенденцію розриву між зарплатами і купівельною спроможністю працівників, поширення бідності серед працюючих, Федерація профспілок була вимушена прийняти ряд політичних рішень і знаходити союзників серед народних депутатів із близькими соціальними позиціями. Так був укладений меморандум про співпрацю з партіями "Батьківщина" та СДП, а депутати від цих політсил зобов‘язалися представляти інтереси профспілчан у залі Верховної Ради. Вадим Івченко та Сергій Каплін вибудовують свою законотворчу роботу таким чином, аби максимально враховувати інтереси не лише членів профспілок, а й усіх найманих трудівників в країні, використавшии для цього профспілкові напрацювання. 

Захист трудових та соціальних прав робочого люду покладає величезну відповідальність на Федерацію та її керівництво, а, отже, ФПУ завжди тримає руку на пульсі подій, передусім – законотворчого процесу. Упродовж року, Президія та Рада Федерації Профспілок ознайомилися та прийняли звіти своїх громадських омбудсменів у парламенті, а заступник голови ФПУ Володимир Саєнко відвідав партійні з‘їзди СДП та Батьківщини, аби чітко розуміти, наскільки надійну політичну підтримку мають народні депутати - профспілкові представники. 

- Нам важливо розуміти і детально аналізувати програму кожної існуючої в Україні політсили, адже саме їхні політичні цілі, інструменти їх досягнення можуть співпадати з цілями нашої профспілкової боротьби за права працівників. Тоді нам варто вести мову про можливу більш широку співпрацю. Якщо ж цілі розходяться, то і дороги наші – різні.

З кожним роком питань накопичується все більше, а відповідей на них усе менше. В усьому світі профспілки не просто спостерігають, як працює держава, а беруть безпосередню участь у розбудові і зміцненні своєї держави, маючи власних представників у Парламентах а подекуди і в Урядах. Це стало основою досягнення соціального консенсусу і швидкого розвитку та економічного зростання скандинавських країн та цілої низки інших країн Євросоюзу.

Я переконаний, що заради законодавчого захисту працівників профспілки більше не можуть і не мусять ходити навпомацки, не маючи змоги провести розроблені власними експертами законопроекти у Верховній Раді та проекти урядових рішень – у Кабінеті міністрів України.

Право законодавчої ініціативи є у кожного народного депутата. З тими з них, хто готовий працювати в ім'я і на користь трудової людини, ми зобов'язані тісно співпрацювати. Оцінкою нашої співпраці стануть конкретні закони, які надійно гарантуватимуть робочі місця, безпечну працю і гідну заробітну плату.

Найкраще і для держави, і для людей - щоб захисна позиція профспілок отримала підтримку кожної впливової політичної сили. Тоді у нас є шанс вийти на широкий суспільний консенсус, максимальну мобілізацію ресурсів і зусиль, зосередитись на впевненому економічному і соціальному розвитку нашої країни.

Водночас справа захисту членів профспілок - в руках самих профспілок. Нині ми маємо чітке уявлення курсу, який обрали деякі партії . Адже для нас важливо, щоб наші представники у Парламенті були дійсно соціально орієнтовані та зосереджені на захисті прав людей праці, які сьогодні своїми руками і розумом, у прямому сенсі слова, рятують та піднімають економіку країни - резюмував В.Саєнко.

Робота буде розширюватись. Подібний аналіз програм, переконані у Федерації, збираються провести й серед інших політсил, коли вони їх представлять громадянському суспільству. Інтереси трудової людини мають об'єднати всіх, хто готовий за них боротися.