2019-02-06 11:55:56

ЯК ПОПЕРЕДИТИ РАК?

 

Як зазначив експерт, щорічно в КЗ «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» отримують амбулаторну допомогу більше 45 тисяч пацієнтів. Зокрема, у 2018 році - 49207 пацієнтів. Стаціонарно у 2018 році проліковано 7811 хворих, з них 8 дітей до 18 років. В умовах денного стаціонару проліковано 2140 пацієнтів. Прикарпатський клінічний онкологічний центр є базою із підготовки медичного персоналу з питань вчасної діагностики злоякісних захворювань, оволодінням певними методиками обстеження хворих. Особлива увага надається діагностиці візуальних локалізацій раку, для  вчасного виявлення яких необхідним є організація повноцінних онкопрофілактичних оглядів, пропагування здорового способу життя.

У закладі впроваджуються нові методики хірургічних операцій, адже сучасна діагностика і лікування призводять до зменшення тривалості перебування хворого в стаціонарі, зменшення кількості ускладнень та інвалідизації хворих.

Фахівець зауважив, що забезпечення лікувально-діагностичного процесу на належному рівні неможливе без постійного оновлення матеріальної бази, діагностично-лікувальної апаратури та медикаментозного супроводу. Тільки на обслуговування рентгенологічної та радіологічної апаратури використано  6930,0 тисяч гривень. Проведена перезарядка джерела іонізуючого випромінювання апарату  АГАТ – Р1. В обласному закладі продовжується впровадження новітніх інформаційних технологій, які передбачають комп’ютеризацію всіх структурних підрозділів онкоцентру. Всього у 2018 році за рахунок всіх джерел  фінансування придбано медичне обладнання, комп’ютерну техніку, меблі та ін. на загальну суму 2829,7 тис. гривень.

Павло Семенів на завершення заходу наголосив, що якісні показники онкологічної допомоги залежать від вчасної діагностики, яка повністю покладена на медичні заклади загальнолікувальної мережі. При ранній діагностиці та адекватному лікуванні до 90 відсотків хворих з І-ю стадією раку живуть більше 10 років. Крім того, необхідно пропагувати здоровий спосіб життя, щоб застерегти себе від виникнення злоякісного захворювання. На сьогоднішній день доведено, що  35 відсотків злоякісних новоутворів пов’язані з тютюнопалінням , 30 відсотків – із неправильним харчуванням, адже здоровий спосіб життя – запорука довголіття.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА