2019-06-06 08:27:02

ЧИ ВИЖИВЕ ПРОФТЕХОСВІТА? або Розпорядження Уряду не може підмінювати відповідні статті Конституції України та Закону України « Про професійно-технічну освіту».

 

Та засідання так і не відбулось з причин хвороби одного із судей (а може злякались пікетування профспілок ?).

Дотепер відбулося три засідання Окружного адміністративного суду м . Києва щодо визнання незаконним та не чинним Розпорядження Кабінету Міністрів України №831-р від 25 жовтня 2017р. «Питання управління державними закладами професійної (професійно - технічної) освіти, підпорядкованими Міністерству освіти і науки».

Учасники зібрання зазначили важливість розгляду цієї справи, тому що відсутність в Україні протягом тривалого періоду виваженої державної політики в підготовці кваліфікованих робітників призвела до критичного дисбалансу на ринку праці. Виробництво, бізнес відчувають гострий дефіцит у кваліфікованих робітниках. Нині діючий механізм управління відтворенням робітничого потенціалу не відповідає викликам сучасного ринку праці, вимогам роботодавців, бізнесу, гальмує розвиток економіки, що несе загрозу національній безпеці України.

Представники Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти (ВАПП) вкотре наголошують на своїй позиції: «…Розпорядження Уряду не може підмінювати відповідні статті Конституції України та Закону України « Про професійно-технічну освіту». При цьому дія розпорядження стосується не тільки органів державної влади, місцевого самоврядування, а й багатотисячних колективів закладів професійної (професійно - технічної) освіти, здобувачів освіти та їхніх батьків».

Ми продовжуємо свою боротьбу та чекаємо на справедливе вирішення питання, адже від рішення судей залежить - збереження професійної (професійно-технічної) освіти, яка є запорукою отримання нових фахових робітничих кадрів та збереженням ринку праці.

 

Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України