2019-07-23 17:53:18

СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ: ПОКИ ЩО ДИСКУСІЯ

 

Отож:

**

«Мінімальна заробітна плата в Україні у 2020 році становитиме 5500 гривень, а середня зарплата у найближчі півтора-два роки – 620 доларів». Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 17 липня.

**

 Позиція  Голови Федерації профспілок Григорія Осового, - «мінімальна заробітна плата це – конституційне право працюючого мати можливість забезпечити задовільний рівень життя для себе і для непрацездатних членів своєї сім"ї. Це право має бути непорушним і держава повинна його забезпечувати».

 « …У світових фінансових інституцій є свій інтерес у цій частині: гарантуйте нам повернення боргів, а як буде жити людина, нас не стосується. Але це ж не може відбуватися за рахунок економії на працюючій людині, пенсіонерах. Таке неприпустимо!»

 

**

Цими днями українська делегація за участі Міністра соціальної політики Андрія Реви та Першого заступника Міністра Ольги Крентовської, взяла участь у Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку, під егідою Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР).

У своєму виступі Ольга Крентовська зазначила, що з  2015 року, відколи Уряд України ухвалив Національну стратегію з прав людини для вирішення системних проблем забезпечення інклюзивності та рівності, в нашій країні активно розвивається законодавство, спрямоване на просування стандартів прав людини на основі недискримінації. Серед головних цілей сталого розвитку - „Подолання бідності” та „Скорочення нерівності”.

«Ми зосереджуємось на підвищенні доходів вразливих груп населення за рахунок підвищення гарантованих виплат - мінімальної заробітної плати, пенсій, ставок соціальної допомоги та надання додаткових послуг зайнятості тим людям, які мають труднощі з працевлаштуванням на ринку праці. Більше того, політика національного законодавства спрямована на поліпшення проблем, пов'язаних з працею…

Україна робить прогресивні та систематичні кроки у таких сферах, як дерегуляція економіки, вдосконалення трудового законодавства, розвиток малого та середнього бізнесу, побудова соціального діалогу».

**

ЯКІ  маркери подальшого шляху розвитку  візьме новообрана українська влада?