2020-02-13 18:41:13

НА ВИХІД: ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ ЧЕКАЄ СКОРОЧЕННЯ. ЯК В ОБЛАСТІ ГОТУЄТЬСЯ ДО ЦЬОГО ПРОЦЕСУ ГАЛУЗЕВА ПРОФСПІЛКА?

 

З метою забезпечення соціального захисту працівників між Профспілкою працівників державних установ України та Державним центром зайнятості підписаний Протокол про співробітництво щодо мінімізації ризиків масового вивільнення працівників райдержадміністрацій. Аналогічна співпраця налагоджена в області між обкомом профспілки та обласним центром зайнятості.

Філіями обласного центру зайнятості проведено анкетування серед працівників, які підлягають вивільненню щодо їх наміру скористатися послугами центрів зайнятості в пошуку нової роботи.

За попередніми даними фактична кількість працівників, які будуть звільнені з роботи у зв’язку із скороченням штатів становить 460 осіб, з них 66 планують самостійно працевлаштуватися,  347 – потребують допомоги служби зайнятості у працевлаштуванні. Зараз в центрах зайнятості області нараховуються 297 вакансій, які можуть бути запропоновані цим працівникам.

Обласним комітетом  спільно із соціальними партнерами проводиться відповідна робота щодо максимального працевлаштування державних службовців, які можуть бути звільнені під час  скорочення чисельності районних державних адміністрацій та дотриманні при цьому чинного трудового законодавства.

Розроблено та роздано Пам’ятку головам організацій профспілки щодо їх дій по захисту членів профспілки, які будуть підлягати скороченню.

6 листопада 2019 року на розширеному засіданні президії обкому профспілки за участю голів районних комітетів профспілки заслухано питання «Про дії організацій профспілки області в процесі скорочення чисельності працівників РДА». Прийнятою постановою рекомендовано головам первинних профспілкових організацій РДА, районних комітетів профспілки  посилити роботу щодо роз’яснення членам профспілки їх прав при здійсненні скорочення працівників;  надавати їм  консультативну і методичну допомогу та налагодити співпрацю із районними філіями центрів зайнятості щодо працевлаштування осіб, які підлягають вивільненню.

Також було рекомендовано головам райдержадміністрацій утворити спеціальні комісії при райдержадміністраціях для об’єктивного вирішення питань, що стосуються вивільнення працівників, розроблення відповідних заходів щодо їх зменшення, включивши в них представників профспілкових організацій. На сьогодні такі комісії створені в Городенківському, Калуському, Рогатинському, Тисменицькому, Галицькому, Тлумацькому, Верховинському, Рожнятівському районах.

Згаданою постановою КМУ від 03.11.2019 року №926 не передбачено скорочення чисельність працівників управлінь соціального захисту населення, однак такі спроби в області є. Реагуючи на скарги працівників  обком профспілки направив відповідні листи керівництву Косівської, Галицької, Надвірнянської, Калуської райдержадміністрацій про дотримання вимог постанови і не допущення скорочення працівників цих управлінь.

Оскільки вивільнювані працівники - це кваліфіковані спеціалісти, досвідчені фахівці у галузі державного управління керівництво обласної державної адміністрації направило лист головам територіальних громад області про можливість їх працевлаштування у виконавчих апаратах ОТГ.

Одночасно голова ОДА звернувся до Міністра фінансів України про виділення необхідного додаткового фінансового ресурсу для здійснення компенсаційних виплат  працівникам райдержадміністрацій, а це 17 млн. грн.

В той же час, голова  Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук 20.12.2019 року надіслав  лист до міністерства фінансів України щодо вжиття необхідних заходів щодо уникнення заборгованості з компенсаційних виплат та виділення додаткових коштів для обласних бюджетів для повного розрахунку з працівниками.

На розширеному засіданні президії обласного комітету профспілки 21.01.2020 року  розглянуто питання «Про ситуацію зі станом фінансування державних установ області у 2020 році», за результатами якого було підготовлено відповідне Звернення до Прем’єр – міністра України, міністра фінансів України  та всіх народних депутатів від Івано-Франківської області про збільшення видатків на оплату праці з нарахуваннями за КПКВ 7791010 «Здійснення виконавчої влади в Івано-Франківській області», в тому числі і на розрахункові кошти працівникам, які підлягають вивільненню.

Реагуючи на звернення Профспілки міністерством фінансів України  збільшено обласним державним адміністраціям асигнування на оплату праці на січень – лютий місяць 2020 року, тобто є надія що  вивільнюваним працівникам райдержадміністрацій всі виплати будуть здійсненні у повному обсязі.

 

Василь Моцюк - завідувач відділу соціального захисту та

правової роботи обласного комітету профспілки працівників

державних установ