2020-03-04 09:24:41

ЧЛЕНСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ: В ПРОЄКТІ НОВОГО ЗАКОНУ ВРАХОВАНО ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК В ПИТАННЯХ ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ

На виконання цього рішення 24 грудня 2019 року на засіданні Кабінету Міністрів України під час розгляду підготовленого Мінюстом законопроекту про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головою СПО об’єднань профспілок Г. Осовим було наголошено на необхідності врахування зауважень та пропозицій профспілок.

 

Кабінетом Міністрів було прийнято рішення про доручення Мінюсту доопрацювати цей законопроект з урахуванням пропозицій СПО об’єднань профспілок. У результаті проведеної роботи основні положення законопроекту ФПУ враховані ним в урядовому проекті, який зареєстрований у Верховній Раді України 24.01.2020 за № 2803. Зокрема, цьому законопроекті враховані пропозиції щодо:

Скасування нотаріального засвідчення на спецбланках справжності підпису на документах, поданих на державну реєстрацію змін до відомостей про юрособу – профспілки, їх організації та об’єднання профспілок ( п.6 частини першої статті 15 Закону про реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» далі Закон;

  • Виключення з Реєстру відомостей про засновників громадських формувань (п.8 частини другої статті 9 Закону).
  • Відміни подання списків учасників з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки п.15 частини першої статті 17 Закону;
  • Скасування подання заяви членом керівного органу у разі його виходу зі складу цього органу.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців  та громадських формувань» встановлено новий термін, за яким профспілки, організації профспілок та їх об’єднання поряд з громадськими об’єднаннями та іншими визначеними у статті 1 Закону суб’єктами віднесені до терміну «громадське формування».

Таким чином, норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань», які регулюють дії громадських об’єднань, не застосовуються до профспілок, їх організацій об’єднань профспілок в питаннях їх реєстрації.

Голова ФПУ                                                 Григорій Осовий