2020-05-12 10:46:26

Д А Й Д Ж Е С Т діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань 4 - 8 травня 2020 року

 

 • Голова СПО Григорій Осовий звернувся до Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів щодо надісланого ним на розгляд законопроекту про внесення змін до ст. 193 Податкового кодексу України (№3305-1 від 23.04.2020), внесених народними депутатами України  Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. та повідомив, що СПО підтримує  законопроект у наданій редакції, разом з тим, рекомендує законодавчо закріпити  вимоги Директиви Ради 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість від 28 листопада 2006 року у повному обсязі. Щодо проекту Закону України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» про збільшення розміру допомоги при народженні дитини» він поінформував, що СПО його погодив.
 • З метою підтримки українського бізнесу та його працівників в умовах світової пандемії законодавцем було внесено до Закону України «Про зайнятість населення» статтю щодо допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Разом із цим, у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти. Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (реєстр. № 3366 від 21.04.2020) передбачається, що допомога по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва за період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Окрім цього, в частині 7 статті 471 Закону України «Про зайнятість населення» зазначено, що роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю не пізніше 30 календарних днів з дня відновлення виробництва.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо збільшення терміну звернення за допомогою по частковому безробіттю у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (реєстр. № 3422 від 30.04.2020) передбачається, що роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва

Федерація профспілок України стоїть на тих позиціях, що фінансові втрати під час карантину понесли усі без винятку суб’єкти господарювання (суб’єкти мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва), тому обмеження кола осіб, що можуть отримати допомогу по частковому безробіттю, є дискримінаційними, а отже потребують правового врегулювання.

Розумність строків для звернення роботодавця щодо отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю необхідна для посилення соціального захист трудящих шляхом збереження їх робочих місць та уникнення вивільнення кадрів. Тому строк необхідно скоригувати з точки зору практичності реалізації права на отримання допомоги по частковому безробіттю.

 • СПО об’єднань профспілок підтримав проект Закону України  «Про внесення змін  до Закону України  «Про ратифікацію Конвенції МОП №173 1992 року про захист  вимог працівників у випадку неспроможності роботодавця» (№3332 від 13.04.2020р.) та підтримав його як такий, що сприятиме гармонізації українського законодавства з міжнародним трудовим правом та забезпечення конституційного права працівників на своєчасне отримання заробітної плати, зокрема у разі неплатоспроможності роботодавця.
 • СПО об’єднань профспілок повторно розглянув  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку» та повідомив Мінсоцполітики, що враховуючи тенденції розвитку національного ринку праці, немає підстав для збільшення тривалості страхового стажу необхідного для набуття статусу ветерана праці і запропонував залишити діючі умови.
 •  СПО об’єднань профспілок були розглянуті проекти законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання»  щодо вдосконалення механізмів  державного регулювання діяльності суб’єктів  господарювання у сфері теплопостачання», що надійшли на повторне погодження. СПО у своєму листі до Міністерства розвитку громад та  територій України чітко окреслив свою позицію, наполягаючи врахувати профспілкові пропозиції до запропонованих законопроектів. А також погодив Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».
 • СПО об’єднань профспілок розглянув  проект постанови  КМУ «Про внесення змін до бюджету Фонду загальнообов’язкового  державного соціального страхування  на випадок безробіття на 2020 рік». Зазначені зміни було схвалено правлінням Фонду  4 травня 2020 року (постанова правління Фонду № 218) та поінформував Мінекономрозвитку, що зауважень і пропозицій не має. А також підтримав проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та поінформував Пенсійний фонд України без зауважень.
 • На звернення Міністерства розвитку громад та територій України  СПО об’єднань профспілок розглянув проект Указу Президента України «Про Комітет із Державної премії України в галузі архітектури» та погодив його без зауважень.
 • СПО об’єднань профспілок були розглянуті проекти постанов Уряду «Про внесення змін у додаток до постанови  КМУ від 23 листопада 2011р. №1341 та погоджує його за умови врахування позиції, висловленої у листі Профспілки працівників освіти і науки України і «Про внесення  змін у додаток 2 до постанови КМУ від 30 серпня 2002 р. №1298» та запропонував доопрацювати даний проект з урахуванням пропозицій і зауважень Профспілки працівників агропромислового комплексу України. Відповіді надіслані Міністерству енергетики та захисту довкілля України і Міністерству освіти і науки України.
 • На розгляд СПО об’єднань профспілок надійшли проект наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до  наказу Міністерства юстиції України від 13 березня 2018 року №685/5», а також проект наказу МОЗ «Про затвердження змін до деяких наказів  МОЗ» та погодив їх. Щодо проекту наказу  МОЗ «Про внесення змін до наказу  МОЗ від 10 липня 2013 року №585» та повідомив, що не змінив свого рішення  по відношенню до даного проекту і не погоджує його. СПО поінформував Мінекономіки, що не погоджує надісланий на розгляд міністерством проект наказу «Про затвердження змін до деяких наказів Мінсоцполітики", запропонувавши виключити з проекту акту передбачене вилучення з Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідйомних пристроїв і механізмів.
 • СПО об’єднань профспілок розглянув проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження змін до Умов оплати праці працівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України» та погодив його. СПО погодив проект наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних».  А також проект наказу  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про внесення зміни до п.1 Правил застосування одиниць вимірювання написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин» та повідомив, що пропозиції і зауваження до нього відсутні.
 • Відбулось екстрене засідання правління Фонду соціального страхування на випадок безробіття, на якому у режимі відео-конференції  було прийнято рішення про схвалення проекту змін до бюджету Фонду та про внесення змін до розподілу видатків бюджету Фонду на 2020 рік.

Як відомо, у зв´язку із карантином, установленим Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 до законодавства про зайнятість населення та про соціальне страхування на випадок безробіття були внесені зміни стосовно розширення соціального захисту осіб, які повністю або частково втратили роботу внаслідок карантину, за рахунок коштів Фонду загальнообов´язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.  

Зазначені зміни потребували значних додаткових витрат Фонду, отже правління Фонду прийняло рішення внести зміни до бюджету Фонду на цей рік, зокрема, збільшивши його дохідну частину на 5 168 380,7тис.грн. (з 15,8 млрд.грн. до 20,95 млрд.грн.) за рахунок фінансової допомоги із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 - 4 723 млн.грн. для виплати по частковому безробіттю та 1 277 млн.грн. на поворотній основі.

Відповідно збільшено видаткову частину на 5 160 837,3 тис.грн. (з 15,6 млрд.грн. до 20,8 млрд.грн), з якої видатки на допомогу по частковому безробіттю збільшено на 437,8млн.грн., а на допомогу по частковому безробіттю у зв´язку із карантином окремо передбачено 4 723млн.грн. Резерв збільшено на 7,5 млн.грн., та загалом складає 163,6 млн.грн.

 • Головою ФПУ видано розпорядження «Про режим економії видатків бюджету апарату ФПУ».
 •  Організовано вшанування ветеранів ВВВ та праці з нагоди 75-річниці Перемоги у Другій світовій війні за місцем їх проживання.

 

2.Діяльність всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань

 

 • Медперсонал Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги         6 травня вийшов на акцію протесту.

Частина медиків стверджує, що їхня заробітна плата «впала» на 40-50%, попри обіцянки керівництва країни збільшити її. На їхню думку, це пов’язано із другим етапом медичної реформи. Утім, інші працівники медичної сфери стверджують, що розмір нарахувань за роботу медиків клініки не змінився і поступає у повному обсязі. Серед іншого, лікарі додають, що, попри все, працюватимуть у штатному режимі і їхній протест не пов’язаний з COVID-19.

 

 • Відкрите звернення профспілчан-медпрацівників Рівненської області до Президента України В.Зеленського, Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля, міністра охорони здоров’я М.Степанова, народних депутатів України з приводу критичної ситуації щодо фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я та оплати праці медичних працівників.

Сьогодні, в умовах епідемії коронавірусної інфекції, як ніколи раніше відбувається зміна відношення суспільства до медичних працівників та  справжня переоцінка їх ролі і значення в житті кожної людини. У такі моменти чітко прослідковується те, наскільки залишковий принцип фінансування галузі і неналежне відношення влади до потреб охорони здоров’я, що спостерігався в усі роки Незалежної України, можуть мати негативні наслідки для людини, її життя і здоров’я, - зазначається у Зверненні. 

 • Київська міська рада профспілок звернулася до Президента України та Уряду з вимогою призупинити деструктивну трансформацію  структури Державного концерну «Укроборонпром». Забезпечити збереження авіаційної промисловості та її флагмана  – ДП «Антонов»

У своїх зверненнях до Президента України та Кабінету Міністрів України Київська міськпрофрада наголосила, що доленосний для обороноздатності  та національної безпеки України документ, який містить низку потенційних ризиків для авіаційної промисловості –  «Аналіз корпоративного управління та рекомендації щодо запровадження цільової моделі корпоративного управління», який оприлюднений  ДК «Укроборонпром»,  готувався без участі фахових спеціалістів цієї галузі.

Київська міська рада профспілок Київська міськпрофрада вимагає від Президента та Уряду: виключити ДП «Антонов» з переліку підприємств, що підлягають корпоратизації та приватизації. Заборонити на законодавчому рівні його подальшу приватизацію. Забезпечити збереження колективу професіоналів підприємства, робочі місця, соціальний захист працівників.

 • Президія Федерації профспілок Рівненської області звернулась листом до КМУ з приводу критичної ситуації, що склалася в Україні із захистом вітчизняного сільгоспвиробника ранніх овочевих культур.

Профспілки вважають, що проблеми вітчизняного бізнесу можливо вирішити за рахунок створення системи ефективного захисту внутрішнього ринку, створення рівних умов для нашої країни та наших товаровиробників на світовому ринку, покращення регуляторної політики, вдосконалення податкової та митної справи, боротьбі з контрабандою та наданням вигідних умов інвестування у національне виробництво.

Президія Федерації профспілок Рівненської області переконана, що лише конкретними діями можна створити сприятливі умови для ведення бізнесу та нові робочі місця, що дасть і нашим трудовим мігрантам заробляти в Україні.

 • З метою недопущення дискримінації за віковою ознакою та подальшого відстоювання трудових прав вчителів, директорів та інших педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, Профспілка працівників освіти і науки України звернулася Голови Комітету з до питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України та Голів і членів комітетів з питань соціальної політики, правової політики, прав людини, Голів та членів усіх фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України.

Профспілка також спрямувала звернення особисто до народних депутатів України І.М. Констанкевич та В.Є. Івченка, які підтримали спілчан під час підготовки законопроекту до другого читання, з пропозиціями внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (щодо трудових прав керівників та інших педагогічних працівників державних та комунальних закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком)».

 • ЦК Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України надіслав Звернення Президенту  України В. Зеленському Прем’єр-міністру  України Д.  Шмигалю, міністру інфраструктури України В. Криклію та міністру  охорони здоров’я України  М. Степанову щодо зняття обмежень на здійснення регулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському та приміському сполученні.

Аналогічні Звернення направлені від ряду обласних організацій Профспілки.

 

 • Профспілка працівників зв'язку України разом з трудовим колективом Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення надіслала Звернення до Голови ВРУ Дмитра Разумкова, в якому висловила свою стурбованість з приводу проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачається внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і, на період карантину звільнити телерадіоорганізації та провайдерів програмних послуг, що використовують радіочастотний ресурс, до 31 грудня 2020 року від оплати 50 відсотків вартості послуг Концерну РРТ. Це призведе його до банкрутства та до руйнації державних телерадіомереж і стане загрозою інформаційній безпеці держави.
 • На звернення Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надало роз'яснення стосовно механізму отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (згідно із ст.471 Закону України “Про зайнятість населення”), зокрема, щодо надання територіальними органами Державної податкової служби України довідки, необхідної для отримання зазначеної допомоги.
 • ЦК Атомпрофспілки виділив на Енергодар кошти в сумі 150 тис. гривень, завдяки яким було придбано дезінфекційні засоби та захисні медичні  рукавички.

Працівники двох медзакладів –  КНП «СМСЧ» та КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги», які є членами профспілки, отримали індивідуальні комплекти захисту.

Дніпродзержинській об’єднаній організації для профспілкової організації Комунального некомерційногое підприємства Кам’янської міської ради «Міський консультативно-діагностичний центр» КНП КМР "МКДЦ" з Резервного фонду Атомпрофспілки було виділено 100000 грн.

За ці кошти були придбанні та передані медикам МКДЦ засоби індивідуального захисту: костюми з бахілами-10 шт, медичні маски-2500 шт., респіратори FFP3 з клапаном - 300 шт., захисні медичні окуляри-120 шт., захисні екрани-10 шт., рукавички нітрилові-300шт, бахіли-1000 шт., антисептик для рук 1л- 31 флакон, інфрачервоні безконтактні термометри ZDR-100 - 3 шт.

 • Профспілка працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України розмістила на своєму сайті роз’яснення та зразки документів для використання працівниками в умовах карантину.
 • Президія Федерації профспілок Вінницької області ухвалила постанову "Про завдання профспілок щодо захисту трудових прав працюючих в умовах кризи спричиненої пандемією коронавірусу COVID -19".
 • Молодіжна рада Федерації профспілок Рівненської області на засіданні виконкому, яке відбулося в онлайн режимі, вирішила не залишатись осторонь ситуації, пов’язаної з поширенням інфекції COVID-19 та долучитись до благодійного музичного марафону на телеканалі 1+1 для підтримки українських лікарів. Адже, саме вони мають найбільші ризики захворіти.

 

3. Заходи ФПУ

 

 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок щодо проекту наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Змін до Умов оплати праці працівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України»
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця» (реєстр. № 3332 від 13.04.2020 р.).
 • Актуалізується розрахунок розміру мінімальної заробітної плати на 2021-2023 роки.
 • Опрацьовано та підготовлено висновки профільному Комітету ВРУ до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо подолання наслідків економічної кризи спричиненої безпрецедентними заходами боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (реєстр. № 3292).
 • Опрацьовано та підготовлено висновки профільному Комітету ВРУ до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо подолання наслідків економічної кризи спричиненої безпрецедентними заходами боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (реєстр. № 3292-1).
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок з пропозиціями до проекту постанови ВРУ «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» (реєстр. № 3330 від 13.04.2020 р.) .
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок до проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних».
 • Опрацьовано проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».
 • Опрацьовано проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо вдосконалення механізмів державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання».
 • Опрацювати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій уповноважених органів містобудування та архітектури».
 • Опрацьовано проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 682».
 • Опрацьовано законопроект про внесення зміни до статті 193 Податкового кодексу України (реєстр. № 3305-1 від 23.04.2020.
 • Опрацьовано законопроект про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» щодо підвищення розміру компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду (реєстр. 3244 ).
 • Опрацьовано проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про внесення зміни до пункту 1 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин».
 • Актуалізовано Пропозиції щодо додаткових антикризових заходів по подоланню економікою України наслідків пандемії та посилення соціального захисту населення.
 • Підготовлено і поширено матеріал на сайті і через  Профтелеграф «Враховано пропозиції профспілок щодо обмеження в умовах карантину зарплат та винагород топ-менеджмента та посадових осіб» .
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008р. №682».
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини».
 • Опрацьовано та підготовлено відповідь Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  про висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» щодо підвищення розміру допомоги по безробіттю учасникам антитерористичної операції та іншим ветеранам війни» (реєстр. №3249).
 • Опрацьовано та підготовлено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати» (реєстр.№ 3264).
 •  Опрацьовано та підготовлено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати» (реєстр.№ 3264-1).
 • Опрацьовано та підготовлено пропозиції  до проекту постанови Верховної Ради України «Про невідкладні заходи щодо подолання критичного стану в економіці та соціальній сфері України» (реєстр.№ 3211).
 • Розглянуто та підготовлено висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення дітей війни та збільшення для них пільг за користування комунальними послугами», реєстр. №3240 від 20.03.2020 р.
 • Розглянуто та підготовлено висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення дітей війни та відновлення (збільшення) для них існуючих раніше пільг», реєстр. №3240-1 від 08.04.2020 р.
 • Розглянуто та підготовлено висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розмірів трудових пенсій внаслідок збільшення величини  оцінки одного року страхового стажу та відсотку підвищення пенсій за понаднормовий страховий стаж», реєстр. №3241 від 20.03.2020 р.
 • Розглянуто та підготовлено висновки до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо збільшення суми індексації», реєстр. № 3245 від 20.03.2020 р.
 • Опрацьовано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту службових осіб правоохоронних органів,  які брали участь в охороні громадського порядку під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» (реєстр № 3074).
 • Опрацьовано проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо поширення чинності цього Закону на інвалідів з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони - загони спецзахисту підвищеної готовності Чернігівської, Київської та Житомирської областей, а також на сім'ї осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони (загони спецзахисту підвищеної готовності вищеназваних областей) (реєстр. № 3094 від 20.02.2020 р.).
 • Проаналізовано проєкт наказу Міністерства юстиції України та проєкт постанови Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги».
 • Розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації здобуття повної загальної середньої освіти засудженими до позбавлення волі, а також неповнолітніми особами, взятими під варту».
 • Розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав та найкращих інтересів дітей, осіб, визнаних в установленому законом порядку недієздатними, у сфері охорони здоров’я».
 • Проведено експертизу проекту Указу Президента України «Про Комітет із Державної премії України в галузі архітектури».
 • Опрацьовуються проєкти законів до засідання Комітету ВРУ 13.05.2020.
 • Підготовка заходів з реалізації  Рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу».
 • Підготовлено Інформацію про виконання Вимог у колективному трудовому спорі (конфлікті) між СПО об’єднань профспілок і КМУ за І квартал 2020 року.
 • Підготовлено Інформацію про стан соціально-трудових відносин та колективні трудові спори у квітні 2020 року.
 • Підготовлено аналіз динаміки середньої заробітної плати та фонду оплати праці в березні 2020 року та розміщено на сайті ФПУ.
 • Опрацьовано та підготовлено експертний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку».
 • Готується аналітична інформація щодо запровадження мінімального гарантованого доходу.
 • Опрацьовано пропозиції керівництва ФПУ щодо внесення змін до колективного договору, взято участь у їх обговоренні на засіданні профкому та підготовці альтернативної редакції.
 • Надано консультацію членській організації стосовно порядку виплати допомоги до 9 травня.
 • Здійснювалась підготовка інформації на запит профільного Комітету ВРУ  стосовно проблемних питань системи пенсійного забезпечення та шляхів їх вирішення, а також щодо запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування.
 •  Розпочато підготовку висновків до законопроектів реєстр. №№ 3245 та 3249, внесених на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
 • Повторно опрацьовано проєкт наказу «Про затвердження Змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 липня  2013 року № 585».

 

 • Опрацьовано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України  «Про затвердження змін до деяких наказів МОЗ України»

 

 • Опрацьовано та узгоджено проект програми проведення  вебінару»  з менеджерами проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової і задекларованої праці в Україні» та іншими учасниками  до Дня технічної інспекції праці на 18.05.2020 «Сучасні виклики для профспілок: Пандемія COVID-19: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці пом’якшують наслідки
 • Продовжується робота над розробкою методичних матеріалів "Збереження профспілкової організації при приватизації державного підприємства".

 

 • Проводиться робота по підготовці пропозицій ФПУ до зустрічі у Міністерстві соціальної політики щодо ініціювання зменшення податкового навантаження для підприємств, які утримують дитячі оздоровчі заклади та підсилення контролю у них за санітарно-гігієнічним станом на харчоблоках.
 • Підготовлено інформацію щодо критеріїв відповідності ФПУ з метою приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС), до доручення №1111 від 17.04.2020 р.
 •  У зв’язку з проведеним засідання правління Фонду соціального страхування підготовлено та розміщено на Офіційному веб-порталі ФПУ інформацію щодо внесення правлінням цього Фонду змін до бюджету Фонду на фінансування видатків на допомогу по частковому безробіттю.
 • Проводився аналіз та підготовка матеріалів щодо існуючих проблем та пропозицій по їх вирішенню у солідарній пенсійній системі та щодо запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи (на запит Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів).
 • Розглянуто та підготовлено висновки до надісланого Пенсійним фондом України проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

 

 • Опрацьовано та підготовлено висновки до проекту постанови Верховної Ради України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення соціальних гарантій для медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
 • Опрацьовано та підготовлено відповідь Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства про погодження проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2020 рік» .
 • Опрацьовується:

- проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я на роботі в металургійній промисловості»;

 

 • Опрацьовано:
 • проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження змін до деяких наказів Мінсоцполітики»;
 •  проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння формуванню відповідального батьківства".
 • проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за дифтерією».
 • Здійснюється організація голосування членів Президії ФПУ за проєкт постанови «Про дії ФПУ, її членських організацій щодо збереження робочих місць і трудових гарантій працівників в умовах кризи ринку праці, спричиненої світовою пандемією» шляхом опитувального голосування. Забезпечено інформування членів Президії ФПУ в телефонному режимі про проведення голосування, направлено листа та проєкт постанови.

 

 • З метою проведення 14 травня засідання Молодіжної ради ФПУ у форматі відеоконференції проводиться підготовка матеріалів відповідно до порядка денного затвердженого Виконкомом Молодіжної ради ФПУ. Підготовлено проєкт змін до Положення про Молодіжну раду ФПУ щодо організації роботи в умовах карантину, Звернення до Президії ФПУ щодо представництва молоді у виборних органах профспілок, інформацію про зміни у складі Молодіжної ради ФПУ тощо.

 

 • Надано консультації Профспілці працівників соціальної сфери щодо практики внесення змін до відомостей про їхні організації для державних реєстраторів.

 

 • Підготовлено звернення до первинних профспілкових організацій навчальних закладів щодо підписання електронної петиції про недопущення розгляду законопроєкту № 2681.

 

 • Готується проєкт постанови Президії ФПУ «Про скликання шостого засідання Ради ФПУ», порядок денний шостого засідання Ради ФПУ, лист членам Ради ФПУ про скликання шостого засідання Ради ФПУ.

 

 • Підготовлено проекти постанови Ради ФПУ «Про внесення змін до Статуту ФПУ» та «Про створення Робочої групи з напрацювання пропозицій щодо змін Статуту ФПУ».

 

 • Доопрацьовано та оформлено постанову Президії ФПУ №П-24-13г «Про оренду нерухомого майна, яке перебуває на балансі Підприємства «Господарське управління ФПУ». Підготовлено інформацію про підсумки голосування.

 

 • Підготовлено листа Міністерству юстиції України щодо надання роз’яснення порядку реєстрації профспілкової організації та внесення змін до даних держреєстру, оскільки державні реєстратори в різних регіонах України по різному трактують норми законодавства.

 

 • Готуються матеріали про надання профспілками допомоги медичним працівникам (закладам) у протидії пандемії COVID-19.

 

 • Продовжується розсилка інформації, організаціям профспілок усіх рівнів щодо порядку підписання електронної петиції про недопущення розгляду законопроєкту № 2681.

 

 • Опрацьовано проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1341 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 509)».
 • Опрацювання матеріалів засідання Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» від 06.05.2020.

 

 •  Підготовка та опрацювання листа від Наглядової Ради ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» до Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України з питань оподаткування оздоровниць та виплати допомоги по частковому безробіттю на період заходів, пов’язаних з карантином.

 

 

 • У період з 29 квітня по 08 травня 2020 року правовими інспекторами праці за телефонами «профспілкової гарячої лінії» надано 18 консультацій членам профспілок і громадянам.

Дзвінки надходили з Київської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської, Івано-Франківської областей; міст Києва, Світловодська, Кривого Рогу, Стрия, Миколаєва, Львова, Южноукраїнська, Харкова, Кропивницького, Калуша та села Червоне Київської області.

За консультаціями зверталися члени Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників охорони здоров’я України, Профспілки працівників газових господарств України.

Звернення стосувалися питань: щодо запровадження простою на період карантину та відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати; з питань застосування законодавства про освіту; щодо заборгованості із виплати заробітної плати; про застосування страхового стажу для виходу на пенсію за віком жінок, які мають дітей; щодо одержання роботодавцем допомоги від держави на часткове безробіття; стосовно участі трудового колективу в вирішенні питання щодо застосування дисциплінарних стягнень; щодо терміну виплати Урядом допомоги в розмірі 1000 грн. пенсіонерам; щодо самоізоляції за угодою сторін під час карантину; щодо порядку звільнення під час карантину; щодо ненадання компенсації за невикористану відпустку при звільненні за власним бажанням; стосовно права ФОП 2 групи  на виплату допомоги на дітей; щодо оплати лікарняного в період карантину; стосовно строку дії рішення профкому про надання згоди на звільнення члена профспілки, а також щодо шляхів захисту порушених прав.

 

 • До Федерації профспілок України звернулися члени Вченої ради та члени первинної профспілкової організації ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І.Кундієва НАМИ України» щодо конфліктної ситуації, яка виникла в установі у зв’язку зі звільненням від виконання обов’язків її директора.

Голова ФПУ Григорій Осовий, підтримуючи членів профспілки у їх прагненні вирішити конфліктну ситуацію та усунути порушення прав трудового колективу на участь у вирішенні важливих питань управління, в тому числі кадрового забезпечення звернувся з листом до  Президента НАМН України академіка Цимбалюка В.І., в якому попросив провести заходи щодо вирішення зазначеної конфліктної ситуації та висловив готовність сприяти поновленню порушених прав працівників. 

 • Прес-центром до Дня праці розміщено статтю Г.В.Осового «Працюючі бідняки ­ політекономія поразки робітничого класу»:

-на Офіційному веб-порталі ФПУ;
- сторінці ФПУ в ФЕЙСБУЦІ;
- направлена профспілковим організаціям через Профтелеграф;
- на електронні бази ЗМІ;

 • Технічно підготовлено і забезпечено проведення апаратної наради Голови ФПУ Григорія Осового з заступниками і керівниками структурних підрозділів в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.
 • На Офіційному веб-порталі ФПУ підготовлено і розміщено 119 інформаційних повідомлень у т.ч. членських організацій –18 .
 • На сторінці ФПУ у Facebook розміщено 133 матеріали, в яких основні акценти зроблено на захисті лікарів, боротьбі проти необґрунтованого зростання цін на електроенергію, солідарній підтримці підприємців, протестних дій ФОП  тощо. З них 16 відео, 12 прямих ефірв, 45  актуальних коментарів. 82 матеріали стосувалися профспілкової теми, 21-боротьба з пандемією, рекомендації, поради, корисна інформація. Поширюється інформація від членських організацій.
 • На постійній основі проводиться  розсилка Моніторингу Інтернет-видань.
 • Для щоденного інформування ЗМІ, членських організацій використовується система «Профтелеграф». Випусків-6.
 • Триває робота над усуненням технічних негараздів, викликаних зміною внутрішньої структури веб-порталу ФПУ (зокрема, переформатуванням структури банерів).
 • Оновлюється програмне забезпечення поштового серверу для більш стабільної обробки пошти в умовах збільшення навантаження на нього, викликаного роботою апарату ФПУ у "віддаленому" режимі.

 

 • Продовжується робота над перекладами з англійської мови офіційних та методичних матеріалів, які на досвіді європейських країн показують як розвивається пандемія, і що потрібно робити, щоб захистити працівників на їх робочих місцях. Якою є роль профспілкових організацій в процесі організації безпечного виробничого процесу та належних санітарно-епідеміологічних умов на виробництвах і в організаціях.
 • Перекладено статтю Г.Осового «Працюючі бідняки ­ політекономія поразки робітничого класу»  перекладено на англійську мову і надіслано в  в Social Europe.
 • Розпочато підготовку аналітичної записки «Проблеми східного партнерства».
 • Підготовка матеріалів на запит Центру солідарності щодо ситуації в Україні з пандемією COVID19. Матеріали надіслано Станіславу Ченюху.
 • Надіслано доопрацьовану концепцію проекту співпраці ФПУ з проектом МОП «Інклюзивний ринок», комунікація з координатором проекту.
 • Підготовлено матеріал «В Україні почалися протести медиків».