2020-07-30 20:22:07

ВИСНОВОК СПЕЦІАЛЬНОГО ДОПОВІДАЧА ООН З ПИТАННЯ ПРО ПРАВА НА СВОБОДУ МИРНИХ ЗІБРАНЬ ТА АСОЦІАЦІЇ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ 2681

 

На думку К.Н. Вуля, законопроект № 2681 містить положення, які у випадку їх прийняття, поставлять під загрозу реалізацію в Україні права на свободу асоціації.

Він закликав український Уряд до проведення діалогу та консультацій з громадянським суспільством, зокрема, з профспілковими організаціями. За його словами, залучення громадянського суспільства, національних експертів та громадськості до обговорення складних питань, які впливають на реалізацію прав людини, є надзвичайно важливим.

 

Він вважає, що вимога створення контрольної комісії порушить право профспілок вільно організовувати свою діяльність, приймати власні статути та створювати власні структури. Також у відповіді наголошується, що захист профспілкового майна і, в більш загальному розумінні, ресурсів асоціацій є одним із елементів, які мають життєво важливе значення для нормальної реалізації прав профспілок, і його конфіскація може вважатися суттєвим порушенням права на свободу об'єднання.

 

У листі зазначено, що будь-яка відповідь, отримана від уряду України, буде оприлюднена та увійде до звіту, представленому Раді з прав людини.