2020-09-24 19:28:05

ПРЕЗИДІЄЮ ФПУ УХВАЛЕНО АКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ТРУДЯЩИХ

 

У ході обговорення стану виконання постанови «Про дії ФПУ та її членських організацій щодо збереження робочих місць і трудових гарантій працівників в умовах кризи ринку праці, спричиненої світовою пандемією COVID-19», прийнятою Президією у травні поточного року, йшлося про те, що через поширення коронавірусної хвороби загострились численні питання на національному ринку праці. Серед них – питання зайнятості населення, особливостей дистанційної роботи та роботи неповний робочий час, збереження системи соціально-трудових прав та гарантій в державі тощо.

Члени Президії констатували, що ситуація на ринку праці на сьогодні є складною. Так, за період карантину (станом на початок вересня ц.р.) статус безробітних отримали 467 тис. осіб. А згідно з відомостями про трудові відносини, у січні-липні 2020 року було прийнято на роботу 2 154,3 тис. осіб, а припинено трудові відносини з 2 247,7 тис. особами, тобто звільнено на 93,4 тис. осіб більше ніж працевлаштовано.

 

З метою подолання складної економічної ситуації в країні профспілкам  вдалося домогтися прийняття на державному рівні низку рішень щодо:

 

- встановлення Урядом додаткової доплати працівникам сфери соціального захисту населення, які безпосередньо надають соціальні послуги, у розмірі до 100 відсотків заробітної плати на період виконання заходів, спрямованих на запобігання коронавірусній хворобі COVID-19; вдосконалення процедури реєстрації безробітних та виплати їм допомоги без обов'язкового відвідування центрів зайнятості;

 

- збільшення видатків Фонду соціального страхування на випадок безробіття за такими статтями як «Допомога по безробіттю» та «Допомога по частковому безробіттю»;

 

- запровадження механізму надання допомоги по частковому безробіттю представникам малого та середнього бізнесу на період карантину та ін. З метою подальшої боротьби з наслідками пандемії Президія ФПУ постановила: - доручити керівництву ФПУ, її членських організацій посилити роботу з виконання завдань щодо миттєвого реагування на загострення ситуації на ринку праці, недотримання соціально-економічних і трудових прав працівників під час карантину. Тісно співпрацювати зі сторонами соціального діалогу з питань подолання наслідків пандемії та економічної кризи.

 

Також Президією ухвалено план заходів ФПУ до Всесвітнього дня дій за гідну працю – 7 жовтня та Міжнародного дня боротьби з бідністю – 17 жовтня, визначено основні завдання колективно-договірної роботи на 2021 рік, розглянуто питання про проведення VI-го засідання Ради Федерації профспілок України.

 

Визначено дату його проведення – 5 листопада 2020 року.