2020-12-22 19:36:33

Травмонебезпечні виробничі фактори зимою.

 


         - знижена температура повітря;
       - охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);
       - слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);
       - падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил); 
      - недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;    пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;
       - несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер).
       - пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;
                      Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.
              Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла — попередження вихолоджування виробничих приміщень, добір раціональних режимів праці та відпочинку, використання засобів індивідуальної захисту .Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість м Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.
            Падіння на працівників предметів - найбільшу небезпеку у період танення льоду та снігу становлять бурульки .В таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.
            Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок — забезпечити обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок.
            Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та, в деяких випадках до смерті.

                                Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов наступні види діяльності працівників:

                - робота на відкритих майданчиках;
                - робота у приміщеннях, які не обігріваються;
                - робота, пов'язана з пересуванням до об'єкта (між об'єктами) обслуговування;
                - робота на транспортних засобах;
                - охоронна діяльність тощо.

Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.

                                Щоб зменшити ризик травм в зимовий період слід дотримуватись наступних порад:

           У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
          Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
          За можливості руки повинні бути не зайняті зайвими речами.
          При порушенні рівноваги швидко присядьте - це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
          Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
          Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
          Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань.
          Не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах - особливо.
          Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до травмування а можливо, й до загибелі.
          Не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
          Вкрай небезпечне пересування в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння люди  частіше за все отримують важкі травми, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом  додає додаткових проблем та неприємностей.
        Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками».