2021-02-10 14:51:23

СОЦОПИТУВАННЯ, 69% респондентів називають економічну ситуацію в країні як "дуже погану".

 

Трохи краще опитані оцінюють рівень добробуту їхніх родини: 43% оцінюють його як "дуже" або "досить" поганий, 46% - як "не поганий і не хороший", 7% - як "хороший" або "дуже хороший".

Лише 7% респондентів висловили переконання, що в найближчі три місяці економічне становище України зміниться на краще, 8% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхніх родини. Помітно частіше в найближчі місяці громадяни очікують погіршення ситуації: 32% вважають, що в найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 24% - що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхніх родини. Однак найбільш поширена думка, що ситуація за три місяці суттєво не зміниться (відповідно 48% і 53% не очікують змін у цих сферах).

Водночас очікування змін в економічній сфері є менш песимістичними, ніж у грудні минулого року: тоді погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих трьох місяців очікували 41% опитаних, а погіршення добробуту власної сім'ї - 32%.

Очікування змін у найближчі два-три роки суперечливі: частки респондентів, які очікують за цей період, що економічна ситуація в країні та добробут сім'ї покращаться, погіршаться або не зміняться, мало відрізняються і перебувають у діапазоні від 19 до 25%.

16% опитаних вважають, що Україна здатна подолати наявні проблеми і труднощі протягом найближчих декількох років, 51% - що вона здатна подолати в більш віддаленій перспективі, а 20% - що не здатна їх подолати.

При цьому 54% респондентів підтримали б відставку уряду України (28% були б проти цього), дострокове припинення повноважень Верховної Ради і проведення дострокових парламентських виборів підтримують 52% опитаних (не підтримують 31%), а дострокове припинення повноважень президента і проведення дострокових президентських виборів підтримали б 49% респондентів (не підтримали б - 34%).

Детальніше

Прес-центр ФПУ

за повідомленнями ЗМІ