2021-11-05 14:47:33

ПОСІЯНІ ЗЕРНА ДАЛИ СВОЇ СХОДИ

 

За кілька місяців, що минули з того часу, представники обласного комітету Профспілки провели чимало інформаційно-роз’яснювальних зустрічей в колективах сільських, селищних і міських рад на Богородчанщині, Городенківщині, Калущині, Коломийщині, Косівщині, Рожнятівщині, Снятинщині, Тисмениччині, Тлумаччині. Вони інформували працівників про діяльність виборних органів Профспілки, переваги профспілкового членства, цікавилися умовами та оплатою праці, іншими питаннями, що турбують людей.

Посіяні зерна інформації вже дали свої сходи. Відновилася діяльність первинних профорганізацій в низці органів місцевого самоврядування базового рівня, які на завершальному етапі реформи об’єдналися з іншими територіальними громадами.

А у Загвіздянській, Зеленській, Дубовецькій, Новицькій сільських, Солотвинській і Отинійській селищних радах в поточному році проводилися установчі збори із створення первинних профспілкових організацій, де були сформовані їх виборні профспілкові органи, про що ми вже інформували раніше.

22 і 27 жовтня в колективах Лисецької селищної і Коршівської сільської рад також вирішили створити первинні профспілкові організації та обрали профспілковий актив.

Працівники громад, де діють первинки, отримали більше можливостей для розвитку соціального діалогу з сільськими, селищними, міськими головами, зокрема і через механізми колдоговірної роботи, де профспілка наділена повноваженнями представляти інтереси трудового колективу. Приєднавшись до великої профспілкової родини, вони також можуть розраховувати на допомогу і сприяння у вирішенні проблемних питань, що є найбільш актуальними для спілчан, адже профспілки наділені такими правами і повноваженнями, яких не має жодна інша громадська організація.

Для прикладу, впродовж останнього року Профспілка домоглася законодавчого врегулювання права переведення з державної служби на рівнозначні посади в органах місцевого самоврядування без конкурсних процедур, відновлення права при вивільненні працівників на достроковий вихід їх на пенсію за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку, забезпечення лікувальних закладів бланками листків непрацездатності, без яких не можливо було оформити виплати з Фону соціального страхування. Неодноразово перед центральними органами влади піднімалося питання перегляду пенсій державних службовців. Надавалася також матеріальна допомога потерпілим від минулорічної повені та працівникам, які захворіли на COVID-19, а тим спілчанам, які вирішили балотуватися до місцевих рад - фінансова підтримка. Заохочувалися грошовими преміями колективи та первинки – переможці обласних оглядів-конкурсів, підтримувалися учасники спартакіад держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування, лауреати конкурсу дитячого малюнка. Профспілка допомагала спілчанам у тяжкі години і ділила з ними радість у приємні дні, оперативно реагувала і на проблеми, які виникали в трудових колективах, чи в цілому стосуються інтересів працівників, що працюють в організаціях і установах галузі.

Зокрема, 7 жовтня, у Всесвітній День боротьби за гідну працю,профспілки організували в Києві акцію протесту з вимогою гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим, а також проти просування антисоціальних, антитрудових законодавчих ініціатив.

20 жовтня головою Профспілки працівників державних установ України Юрієм Піжуком зареєстровано на сайті Президента України електронну петицію «Про встановлення справедливих заробітних плат державним службовцям». Для того, щоб Президент розглянув петицію, її має підписати не менш як 25 тисяч громадян України. Просимо всіх працівників галузі підтримати електронну петицію. Це можна зробити, перейшовши за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/124882, ознайомитися з її текстом та натиснути кнопку «Підписатися».

На світлинах:

-голова обласної організації Профспілки Ніна Гушпіт спілкується з працівниками Коршівської сільської ради під час проведення установчих зборів 27 жовтня 2021 р.;

-завідувач відділу організаційно-масової роботи обласного комітету Профспілки Валерій Крецул з Лисецьким селищним головою Анатолієм Лущаком та новообраною головою профкому Тетяною Гаєвою після установчих зборів 22 жовтня 2021 р.;

-учасники всеукраїнської акції протесту профспілок в Києві 7 жовтня 2021 р.