2022-09-16 10:49:49

ПРИКАРПАТТЯ: ПРОПОНОВАНА КАБМІНОМ РЕФОРМА - НЕДОЦІЛЬНА

 

Наголошуючи на необхідності реформування соціальної сфери, наближення до європейських стандартів  надання соціальних послуг, сторони соціального діалогу вважають  недоцільним передачу функцій з призначення , нарахування і виплату житлових субсидій та пільг  від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного Фонду України. На думку соціальних партнерів, замість анонсованого покращення цієї роботи, реформа несе потенційний негатив як для держави, так і для населення. Зокрема, було зазначено, що роками вибудовувалася модель, за якою людина отримувала максимум послуг соціального характеру в одній установі. Запропоновані ж зміни уповільнять оперативність цього процесу, професіоналізм і досвід працівників соціальної сфери пропонується замінити персоналом органів ПФУ без відповідного досвіду, що погіршить якість самої послуги. Переселенець тепер вимушений буде спочатку оформити свій статус в органах соціального захисту, а потім йти до установи Пенсійного фонду за отриманням субсидії або пільги.

Соціальні партнери  області  підтримали петицію 22/163542 про відтермінування передачі функцій з призначення субсидій та пільг органам Пенсійного Фонду України до закінчення війни.

За підсумками засідання прийнято рішення підготувати відповідні Звернення до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та народних депутатів  України щодо недоцільності передачі функцій з призначення житлових субсидій і пільг Пенсійному Фонду України, а також запропоновано налагодити досконалішу ІТ систему для цих послуг.