2023-03-15 09:23:32

НАВЧАЄМО ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ

 

 Семінар відкрила голова обласного комітету Профспілки Ніна Гушпіт і проінформувала учасників про його роботу у 2022 році  та січні-лютому поточного року. Вона також ознайомила присутніх з документами та законопроєктами, які надійшли з вищих за рівнем профспілкових органів для їх врахування в роботі чи внесення по них пропозицій і зауважень.

          Відповідно до Статуту галузевої Профспілки та постанови президії обласного комітету від 14 грудня  2022 року в первинних організаціях області цьогоріч проходять збори, на яких голови профспілкових організацій і ревізійних комісій звітують про роботу за минулий рік та визначають основні напрямки своєї подальшої діяльності щодо захисту прав та інтересів спілчан, а також оновлюють виборні профоргани.

          Одночасно, відповідно до вимог Законів України «Про колективні договори і угоди» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», проводяться збори трудових колективів, на яких сторони колективних договорів аналізують стан виконання взаємних зобов’язань, за потреби вносять до них зміни і доповнення, враховуючи військовий стан.Тому значна увага на навчанні була приділена ходу проведення цієї звітної кампанії, обміну досвідом та  наявним проблемам і упущенням в роботі.

          Про важливість звітних зборів, необхідність покращення діяльності виборних органів, мотивації профчленства, залучення до лав Профспілки нових членів, збереження діючих первинок наголосив у своєму виступі завідувач відділу організаційно-масової роботи обласного комітету Профспілки Валерій Крецул.

           Оскільки нещодавно такі  збори пройшли  на хорошому рівні  в  управлінні з питань ресурсного забезпечення облдержадміністрації, то голова профкому Романія Бачмага поділилася практикою їх підготовки. Її виступ супроводжувався цікавою мультимедійною презентацією, де вдало поєднувалися і власний досвід організації цієї роботи, і досконале володіння вимогами профспілкового Статуту та законодавства. Принагідно слід зазначити що колективний договір управління неодноразово відзначався, як один з кращих, обласним комітетом Профспілки та Радою профспілок області.

          З актуальними темами виступили перед профактивом керівники двох профільних підрозділів обласної державної адміністрації. Так, заступник начальника управління культури, національностей та релігій Тетяна Лапка зробила цікавий екскурс в релігійну історію України з княжих часів і до наших днів та проінформувала про перспективи переходу на новий календар нерухомих свят, підготовка до якого вже ведеться. «Головне у цій справі позбутися негативних нашарувань минулих   періодів  і  рухатися   своїм   шляхом,  але  і  зберегти

злагоду в суспільстві, щоб замість об’єднання не допустити ворожнечі між українцями», – наголосила вона.

          Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації Ольга Ханенків ознайомила учасників навчання-семінару з основними положеннями антикорупційного законодавства та змінами, введеними на період дії воєнного стану, з питань врегулювання конфлікту інтересів, процесу декларування доходів за 2021 і 2022 роки. 

            Учасники заходу отримали грунтовні відповіді та роз’яснення на свої запитання.