2023-05-25 09:44:04

ВІТЕР ЗМІН НА КОНГРЕСІ ЄКП

 

Цього було б достатньо для фінансування понад мільйона медсестер, вчителів та інших працівників громадського обслуговування.

На щастя, ще є час, щоб змінити ці  правила, і делегати будуть обговорювати, як це зробити, адже економіка має працювати  для людей і планети.

Міжнародна солідарність

Найбільш пам'ятними моментами стали овації, якими  стоячи зустріли зворушливі виступи делегатів з України.

Як справедливо зазначила вчора голова Об’єднання німецьких профспілок Ясмін Фахімі, справжня солідарність вимагає дій.

І саме тому було показано відео, яке продемонструвало практичну солідарність, яку профспілки надали сестрам і братам в Україні, що включала в себе доставку всього, від одягу до дитячого харчування, а також тисячі євро.

З днем народження!

 Після довгого дня в залі Конгресу делегати відзначили 50-річний ювілей ЄКП та Європейського інституту профспілок. В холі виступаючі надали належне цим інституціям.

Чи мала рацію ЄКП протягом своєї історії? У 2011 році, після кризи капіталізму казино, почалася криза євро. Щоб врятувати єврозону, відзначали виступаючі, уряди, ЄС та МВФ використовували  лише один рецепт: сувора економія, скорочення зарплат і пільг, а також маргіналізація профспілок і соціального діалогу.

ЄКП рішуче виступає проти цієї політики і докладатиме зусиль, щоб не дати знову занурити Європу в рецесію та безробіття. Десять років потому, під час кризи, спричиненої пандемією Covid-19, уряди та ЄС "заново відкрили" для себе важливу роль соціальних партнерів, важливість інвестицій, збереження робочих місць та політики стимулювання. Адже макроекономічні аргументи ЄКП десятирічної давності підтвердилися.

Зустрічі на полях Конгресу

Вчора відбулася зустріч членів української делегації у повному складі з Генеральним секретарем ЄКП Естер Лінч. На зустрічі йшлося про приїзд у вересні цього року місії ЄКП до Києва, щоб не лише продемонструвати солідарність з українськими профспілками, але й визначитися з участю європейських профспілок  у післявоєнній відбудові України, підтримати прагнення України щодо отримання повноправного членства в ЄС.  Учора ж відбулася зустріч з представниками Швейцарської конфедерації профспілок. Швейцарія 5 – 16 червня прийматиме делегатів та гостей 111 Міжнародної конференції праці. Йшлося про неприпустимість  участі делегації країни-агресора, яка порушує всі міжнародні стандарти,  у роботі Конференції та її контрольних органів.

 Сьогодні Голова ФПУ та його заступник зранку зустрілися з Олівером Рьопке, президентом Європейського економічного і соціального комітету ЄС, який, як відомо, ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС, а також рекомендації для європейських інституцій та урядів країн-членів ЄС щодо допомоги Україні у повоєнному відновленні.  Обговорено плани участі ЄСЕК у її сприянні. Українські представники подякували ЄСЕК за більш широке залучення українських громадських організацій до  дискусій і рішень ЄС, котрі стосуються України.